Jaki klimatyzator wybrać?

Podziel się:
Na wybór klimatyzatora wpływa wiele czynników. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę. Zmieniający się klimat sprawia, że wielu z nas próbuje sobie radzić z nadmiernie wysokimi temperaturami. Jednym ze sposobów, po który sięgamy coraz chętniej, jest zakup klimatyzatora. I tu pojawia się pytanie: jakie urządzenie wybrać?

Fot. BoschFot. Bosch

Klimatyzator – nie tylko chłodzi!

Chłodzenie to oczywiście najważniejsza z funkcji tych urządzeń, ale okazuje się, że nie jedyna. Potrafią one również ogrzewać powietrze w pomieszczeniach a także osuszać je, skutecznie redukując nadmiar wilgoci. Niektóre z klimatyzatorów oferują jeszcze więcej: wspierają alergików dzięki temu, że jonizują powietrze oraz oczyszczają je ze szkodliwych zanieczyszczeń takich jak kurz, pyłki czy inne alergeny. Nie mówiąc już o tym, że dzięki zaawansowanej technologii, w inteligentny sposób reagują na zmiany poziomu temperatury otoczenia.

Jaki klimatyzator wybrać?

Klimatyzator to urządzenie, które pracuje przez wiele godzin dziennie. Warto więc wziąć pod uwagę dwa czynniki.

Pierwszy – to poziom hałasu emitowanego przez sprzęt tego rodzaju. Wybierając tanie rozwiązania, narażamy się na uciążliwy dźwięk przez np. cały dzień.

Drugi – to zapotrzebowanie na energię elektryczną. Jest to o tyle istotne, że latem zużywamy więcej prądu niż o każdej innej porze roku. Decydując się na nowoczesny klimatyzator Bosch, który działa prawie bezszelestnie i zużywa minimalną ilość energii elektrycznej w pośredni sposób zmniejszamy zapotrzebowanie na energię i przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego.

Urządzenia stacjonarne uchodzą za bardziej wydajne. Są w stanie ochłodzić pomieszczenie szybciej dzięki temu, że przepływ powietrza (liczony w metrach sześciennych na godzinę) – jest w ich przypadku większy.

Choć technicznie rzecz biorąc, możliwe jest zamknięcie całego urządzenia w jednej obudowie (tak dzieje się w klimatyzatorach monoblokowych), to bardziej komfortowe warunki użytkowania zapewni nam sprzęt typu split.

Urządzenie to składa się z dwóch elementów. Pierwszy jest montowany wewnątrz mieszkania a drugi, bardziej hałaśliwy – na zewnątrz.
REKLAMA:

Klimatyzatory do domu i nie tylko

Współczesne klimatyzatory to rozwiązania niezwykle uniwersalne. Można zastosować je zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w obiektach komercyjnych oraz w budynkach użyteczności publicznej, takich jak szpitale, biura czy szkoły. Charakteryzują się łatwym montażem oraz intuicyjną obsługą, co jeszcze bardziej przekłada się na ich popularność.

W ofercie Bosch znaleźć można szereg modeli klimatyzatorów pokojowych, Single i Multi Split, a także najbardziej rozbudowane systemy VRF.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na www.bosch-klimatyzacja.pl. Oprócz opisów urządzeń znajdują się tam też niezbędne materiały informacyjne oraz wyszukiwarka Partnerów Handlowych.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Bosch
#instalacje #klimatyzacja #bosch #poradnik #Wentylacja i klimatyzacja

Więcej tematów: