ML System: branże PV i BIPV mają szansę znaleźć się w gronie popandemicznych zwycięzców

Podziel się:
Z danych zebranych przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) wynika, że moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce zwiększyła się o 175 proc. rok do roku i wyniosła 2108,9 MW na 1 lipca 2020 r. ML System uważa, że sektory PV i BIPV mają szansę znaleźć się w gronie popandemicznych zwycięzców.

- Oczekujemy, że ogólnoświatowy trend polegający na odchodzeniu od źródeł kopalnych
w energetyce na rzecz OZE, w tym fotowoltaiki, czy rosnąca popularność, m.in. za sprawą legislacji i ekologii, rozwiązań promujących budownictwo dodatnie energetycznie, jeszcze zyskają na sile. Branże PV i BIPV mają szansę znaleźć się w gronie popandemicznych zwycięzców
- komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Jako jeden z sygnatariuszy deklaracji współpracy w ramach Panelu Producentów Urządzeń Fotowoltaicznych „Przemysłowy Panel PV”, inicjatywy Instytutu Energetyki Odnawialnej,
ML System opowiada się za konsolidacją krajowego łańcucha dostaw dla fotowoltaiki. Spółka uważa, że konsorcjum najważniejszych podmiotów branży fotowoltaicznej w Polsce, które łącznie odpowiada za aż 10 proc. europejskich zdolności produkcyjnych w zakresie PV, może z powodzeniem konkurować z chińskimi producentami fotowoltaiki.
REKLAMA:

- Zgłaszamy ponadto gotowość do współpracy z rządem i administracją nad strategią przemysłową i wypracowaniem propozycji wkładu polskiego przemysłu w Europejski Zielony Ład - podkreśla Dawid Cycoń.

ML System, jako producent systemów fotowoltaicznych, oferuje szeroki asortyment, tj. nie tylko klasyczne moduły monokrystaliczne, a także fotowoltaiczne zadaszenia tarasowe (pergole), carporty, zestawy dla instalatorów czy rozdzielnice. Dzięki otrzymanemu w maju bieżącego roku europejskiemu patentowi, spółka w niedalekiej przyszłości włączy do portfolio falownik własnej produkcji, który charakteryzuje się istotnymi przewagami technologicznymi w porównaniu z klasycznymi urządzeniami, aktualnie dostępnymi na rynku. Falownik od ML System będzie w pełni wydajny przy instalacjach fotowoltaicznych montowanych w niestandardowych miejscach czy płaszczyznach.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: ML System
#wiadomości #fotowoltaika #eko

Więcej tematów: