OFF Piotrkowska Center nabiera kolorów. Budynek Fern z zielonym światłem na start!

Podziel się:
Pomimo niepewności, jaką wprowadza na rynek nieruchomości obecna sytuacja, plany rozwoju przestrzeni OFF Piotrkowska Center w Łodzi nabierają rumieńców. OPG Property Professionals, firma zarządzająca projektem, otrzymała już pozwolenie na budowę nowego budynku Fern.

Fern będzie pięciopiętrowym, supernowoczesnym budynkiem biurowym klasy A+ z silnie zaakcentowaną funkcją handlowo-usługową na dolnych kondygnacjach. Obiekt o łącznej powierzchni użytkowej 8 045 metrów kwadratowych zaoferuje 7 624 mkw. powierzchni najmu, podzielonej na biura oraz lokale użytkowe.

Fot.  OFF Piotrkowska CenterFot. OFF Piotrkowska Center
Budynek, który wypełni pierzeję ulicy Piotrkowskiej, wyróżni na mapie Łodzi publicznie dostępny dach, na który wyniesiona zostanie działająca tu obecnie strefa relaksu, a także niestandardowa, bo wysoka aż na 3 kondygnacje brama prowadzącą w głąb terenu dawnej fabryki Franciszka Ramischa. Wzdłuż utworzonego w ten sposób pasażu handlowego znajdzie się miejsce na kolejne sklepy, butiki i restauracje. Projekt przygotowała pracownia NOW Biuro Architektoniczne z siedzibą na „OFFie”.

Komercjalizacja trwa

W tym samym czasie zespół OPG Property Professionals planuje poprowadzić jeszcze jedną inwestycję – wielopoziomowy parking z unikatową, żywą elewacją oraz instalacjami sportowo-rekreacyjnymi na dachu. Oprócz 222 stanowisk, parkowanie ułatwi m.in. elektroniczna sygnalizacja dostępnych miejsc oraz inteligentne windy samochodowe. Planowany start budowy to pierwszy kwartał 2021. Zainteresowani już teraz mogą jednak pytać o ofertę powierzchni.

Fot.  OFF Piotrkowska CenterFot. OFF Piotrkowska Center
– Lokale handlowo-usługowe z dużymi witrynami, w reprezentacyjnej części Łodzi to propozycja, którą kierujemy zwłaszcza do firm z branży mody, designu i health & beauty. Dobrze będą się tutaj czuć zarówno salony dużych marek, jak i projektanci poszukujący kameralnych przestrzeni na butik lub pop-up store – wyjaśnia Monika Hryniewicz, Head of Leasing w OPG Property Professionals. – Znajdujące się wyżej kondygnacje biurowe po ok. 1300 mkw. każda pozwolą z kolei rozwinąć skrzydła firmom potrzebującym kreatywnej i inspirującej przestrzeni dla swoich pracowników – dodaje.

„OFF” nabiera kolorów

Wraz z kolejnymi powierzchniami dla marek modowych, „OFF” zyskuje nowe szaty – inwestycjom towarzyszy bowiem odświeżenie identyfikacji wizualnej przestrzeni. Dotychczasowe, czarno-białe logo zostało zastąpione wielobarwną mozaiką. Za zmianą kryją się zarówno kwestie wizerunkowe, jak i czysto funkcjonalne.

Fot.  OFF Piotrkowska CenterFot. OFF Piotrkowska Center
– W murach dawnej fabryki Ramischa buzuje twórcza energia, napędzana przez regularne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, unikalne koncepty gastronomiczne, designerskie marki oraz firmy o wysokim potencjale intelektualnym. Chcieliśmy podkreślić różnorodność, a jednocześnie synergię najemców, którzy razem tworzą kreatywny ekosystem „OFFa” – podkreśla Monika Hryniewicz. – Paleta barw odświeżonego logo odpowiada zarazem nowym nazwom budynków wchodzących w skład fabryki: Safron, Tangerine, Coral, Carmine, Cedar, Canary oraz Sepia. Ich uzupełnieniem są obiekty nowoczesne – Teal oraz zapowiedziany Fern – dodaje.

Zmianie nie uległ za to charakterystyczny, sześciokątny kształt logo. To odniesienie do trylinki, na którą spacerujący mogą się natknąć dosłownie na każdym kroku. Wkrótce pewniejszym krokiem będą się po niej przechadzać osoby starsze, z niepełnosprawnościami, rodziny z małymi dziećmi, a także… miłośniczki butów na wysokim obcasie. Wraz z realizacją projektu Fern, wzdłuż głównego pasażu powstanie specjalna szpilkostrada, czyli idealnie płaski fragment nawierzchni.

Harmonijna inwestycja

Na obecnym etapie rewitalizacji przestrzeni, OPG Property Professionals ma na koncie dwa zakończone projekty: budowę nowoczesnego obiektu Teal oraz głęboką renowację historycznego budynku Sepia. Pierwszy został oddany do użytku w listopadzie 2018, drugi styczniu 2019 roku. Większość powierzchni wynajęły w nich firmy z branży IT.
Oba projekty udało się harmonijnie wpisać w charakterystyczny klimat miejsca, co potwierdzają wyróżnienia w głosowaniu mieszkańców na „Perły Łodzi”, czyli najlepiej zrealizowane inwestycje w mieście. W 2014 roku czytelnicy National Geographic Traveler okrzyknęli przestrzeń OFF Piotrkowska Center mianem jednego z 7 Nowych Cudów Polski, a w 2019 roku Towarzystwo Urbanistów Polskich uznało miejsce za najlepiej zrewitalizowaną przestrzeń publiczną w Polsce.
REKLAMA:

– Budynek Fern wraz z parkingiem wielopoziomowym to kolejny krok w sukcesywnie prowadzonej rewitalizacji przestrzeni, realizowanej w oparciu o placemaking i budowanie wartości miejsca, konsekwentną strategię komercjalizacji oraz minimalizację ryzyka inwestycyjnego po stronie właściciela terenu. Wierzymy w ogromny potencjał ulicy Piotrkowskiej, a nasze analizy rynku potwierdzają ten optymizm. Żadna firma lub marka, która poważnie myśli o Łodzi, nie może przejść obok najpopularniejszego adresu w mieście obojętnie – podsumowuje Michał Styś, CEO OPG Property Professionals i pomysłodawca projektu OFF Piotrkowska Center.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: OFF Piotrkowska Center
#wiadomości #architektura #inwestycje #prawo

Więcej tematów: