Marka REHAU ponownie wyróżniona!

Podziel się:
Eko Marka 2020 w kategorii rozwiązania energooszczędne dla budownictwa została przyznana firmie REHAU.

Fot. REHAUFot. REHAU
To ważny sygnał w branży. Odpowiedzialność wobec ludzi i środowiska naturalnego ma dla nas szczególne znaczenie. Potwierdzają to liczby. W ostatnich latach, w skali globalnej od 2014 roku, odsetek profili wyprodukowanych przy użyciu materiałów pochodzących z recyklingu rósł stopniowo z 25% do obecnie 40%, a w najbliższym roku wzrośnie nawet do 50%. W Polsce od naszych Klientów odbieramy i przerabiamy aż 90% niewykorzystanych profili okiennych. W ten sposób dbamy o naszą planetę – komentuje REHAU.

Przypomnijmy, że w Śremie zlokalizowana jest jedna z najnowocześniejszych linii tego typu w Europie. Wyposażona jest w separatory stali, zanieczyszczeń gumy, miękkiego PCV pochodzącego z uszczelek ko-extrudowanych. Wszystko to powoduje, że zakład jest w pełni zautomatyzowany, a produkty wysokiej jakości. Obecnie przetwarzanych jest blisko 800 ton odpadu miesięcznie i ilość ta stale rośnie.
REKLAMA:

Dzięki zrównoważonym procesom produkcja profili okiennych pod marką REHAU EcoPuls wiąże się w porównaniu z tradycyjnymi profilami ze znacznie mniejszą emisją CO2, ponieważ jej poziom podczas wytwarzania materiałów pochodzących z recyklingu jest niższa o 88%. Potencjał redukcji wynosi łącznie 97 000 ton CO2 w skali roku, czyli tyle, ile może absorbować las, w którym rośnie niemal 8 milionów drzew. Warto dodać, że Grupa REHAU jako jedyna w Polsce może pochwalić się ponownym wykorzystywaniem i przetwarzaniem starych okien PVC.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: REHAU
#okna #wiadomości #okna i drzwi

Więcej tematów: