Tanie ogrzewanie. Kocioł c.o. na pellet to oszczędność

Podziel się:
Ekologiczne i tanie ogrzewanie jest jak najbardziej możliwe. Firma ZGM ZĘBIEC S.A. we wrześniu 2020 r. wprowadza do sprzedaży innowacyjny kocioł na pellet ONYKS o wysokiej sprawności energetycznej, którego koszt zwróci się w postaci mniejszych wydatków na opał. Dziś wyjaśniamy, w jaki sposób piec na pellet może nam w tym pomóc.

Fot.  ZGM ZĘBIEC S.A.Fot. ZGM ZĘBIEC S.A.

Kotły ECODESIGN a normy emisyjne w Polsce

Planujesz zakup kotła grzewczego na pellet? Pamiętaj, że wszystkie sprzedawane po 1 stycznia 2020 r. urządzenia muszą spełniać normy emisyjne zgodne z Dyrektywą Unijną ECODESIGN.

Kocioł na pellet ONYKS - sprawność energetyczna ponad 90%

Wybierając piec na pellet zawsze należy brać pod uwagę sprawność, moc, rozwiązania zapewniające komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania kotła. Szczególnie ważna jest sprawność energetyczna kotła. Ten parametr decyduje o ponoszonych przez nas kosztach eksploatacji pieca. Najlepsze kotły mają sprawność ponad 90% i właśnie takich należy szukać. Jedną z tegorocznych nowości na rynku będzie piec na pellet ONYKS z oferty firmy ZGM ZĘBIEC S.A.
REKLAMA:

Co warto wiedzieć o tym urządzeniu? To kocioł kompaktowy z wbudowanym zasobnikiem o mocy 10 kW. W najbliższych czasie typoszereg zostanie rozbudowany o kolejne moce. Kocioł jest najniższym kotłem na rynku biorąc pod uwagę moc grzewczą urządzenia - wysokość to tylko 1,2 m. Zajmuje niewiele miejsca i zmieści się praktycznie w każdej najmniejszej kotłowni. Kocioł wyposażony jest w wbudowany zasobnik na pellet (60l/43 kg) z możliwością powiększenia go o nadstawkę , dzięki której zwiększy się pojemność zasobnika aż do 140l/98 kg. Dodatkowo istnieje możliwość zmiany strony otwierania osłony drzwiczek, w celu optymalizacji miejsca w kotłowni.

Co ważne kocioł ma sprawność energetyczną na poziomie 91,3%. Niska emisja dwutlenku węgla, pyłu oraz OGC (gazowych zanieczyszczeń organicznych) zapewniła mu najwyższą 5 klasę zgodną z normą PN-EN 303-5:2012 i dyrektywą UE 2015/1189 zwanej Ecodesign pod kątem sprawności i emisji zanieczyszczeń.

Piec na pellet z ECODESIGN – najlepsze standardy na rynku

ONYKS to kocioł na pellet zgodny ze wspominaną dyrektywą ECODESIGN. Urządzenie wyróżnia kompaktowa budowa i prosta obsługa. Piec wyposażony jest w automatyczny palnik wrzutkowy. To bardzo ważna informacja, ponieważ palnik automatycznie się rozpala, wygasza i czyści co nam zapewnia maksimum komfortu. Stosując zalecenia producenta, co do jakości paliwa i odpowiedniego ciągu kominowego, obsługa kotła ogranicza się do niewielu czynności: uzupełniania zasobnika, opróżniania popielnika i mechanicznego czyszczenia wymiennika. Po drugie podajnik działa zgodnie z zaprogramowanym przez nas cyklem grzewczym i odpowiada za oszczędność materiału opałowego.

Zalety kotłów c.o. na pellet

Warto przypomnieć sobie nieco wiadomości na temat samego paliwa. Pellet to stosunkowo niedrogi i ekologiczny opał, który niesłusznie utożsamia się z niską mocą grzewczą. W rzeczywistości nie tylko świetnie ogrzewa dom, ale też redukuje koszty ogrzewania. Jak wiadomo, pellet jest paliwem ekologicznym, produkowanym z biomasy. Jego stosowanie w celu ogrzewania budynku znacząco zmniejsza tworzenie się smogu. Jest to zatem materiał grzewczy, na który przychylnym okiem patrzy Unia oraz polskie instytucje odpowiedzialne m.in. za realizację programu Czyste Powietrze.
Wybór kotła ma ogromne znaczenie w przypadku wydajnego ogrzewania pelletem. Odpowiednio dobrane urządzenie ma szansę zapewnić nam stosunkowo niską emisję spalin oraz mniejsze zużycie materiału opałowego.

Kocioł na pellet ONYKS jest jednym z najnowocześniejszych kotłów centralnego ogrzewania zasilanych biomasą. Koszt zakupu urządzenia szybko się zwraca w postaci pieniędzy zaoszczędzonych na paliwie. Możliwe jest to dzięki doskonałej sprawności energetycznej wynoszącej do 91,3%. To będzie także urządzenie zaprojektowane i wykonane zgodnie z dyrektywą ECODESIGN i zarazem nowoczesny kocioł na pellet 5. Klasy spełniający wszystkie wymagania odnośnie nowo produkowanych kotłów. Dzięki temu na jego kupno można otrzymać dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze oraz skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.

Oferta ekologicznych kotłów na pellet firmy ZGM Zębiec S.A., znajduje się stronie: www.zebiec.pl
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: ZGM ZĘBIEC S.A.
#czytelnia #do ogrzewanie #instalacje #kotly #pelet #Kotły i automatyka

Więcej tematów: