Kasetony we wnętrzach – jak zmieścić cały świat w czterech ścianach?

Podziel się:
Każdą przestrzeń da się ciekawie podświetlić – bez względu na to, czy do dyspozycji mamy mieszkanie, dom czy biuro, a może hotel, pensjonat lub zwykły korytarz. I o ile zazwyczaj skupiamy się na tym, by oświetlenie spełniało swoje podstawowe zadanie, stricte użytkowe, o tyle nie powinniśmy zapominać o jego funkcji dekoracyjnej. W dawnych lub stylizowanych wnętrzach tę rolę pełnią ozdobne i bogato zdobione żyrandole, często będące prawdziwymi dziełami sztuki, jednak takie rozwiązania zupełnie nie pasują do nowoczesnych form architektury. Co więc pasuje? Tak się składa, że znamy odpowiedź na to pytanie - zobaczcie co może powstać z połączenia podświetlanych kasetonów i niebanalnej grafiki.

Fot. BergmenFot. BergmenFot. BergmenFot. Bergmen
Przede wszystkim powinniśmy sobie ustalić jedną rzecz – możemy przyjąć, że kaseton to, w uproszczeniu, system składający się z aluminiowej ramy, w której umieszczone są źródła światła LED, służące do podświetlania napiętego w ramie lica z nadrukowaną grafiką. Specjaliści podsunęliby nam w tym momencie, by nie zapominać również o takich elementach jak plecy czy zasilacz, a także, że kasetony świetnie sprawdzają się jako forma reklamy. I wszystko to prawda, nam pozostaje jednak zadać sobie jedno, bardzo ciekawe pytanie – co się stanie, kiedy taki system zamontujemy we własnych czterech ścianach, zamiast w galerii handlowej?

Fot. BergmenFot. BergmenFot. BergmenFot. Bergmen
Odpowiedź możecie znaleźć na zdjęciach. Decydując się na taki krok wkraczamy w świat zupełnie nowych możliwości aranżacyjnych dostępnej przestrzeni. Pomyślcie tylko – macie pełną dowolność wyboru grafiki, możecie ją dopasować do charakteru pomieszczenia i Waszych upodobań, a dzięki odpowiedniemu podświetleniu sprawić, by wyglądała tak żywo i plastycznie, jak tylko to możliwe. Z salonu możecie nagle zyskać widok na Tatry lub Jezioro Genewskie, z pozbawionej okien sali konferencyjnej zobaczycie z góry Manhattan lub paryskie uliczki, uczniowie w szkolnych salach mogą zerkać na mazurskie jeziora, a oczekujący w poczekalni koić nerwy widokiem wodospadów Niagara. A przecież to tylko jeden z przykładów, grafika zależy tylko od Waszej wyobraźni i wcale nie musi przedstawiać krajobrazów.

Fot. BergmenFot. Bergmen
Mało tego, kto powiedział, że system kasetonowy może być umieszczony tylko na ścianach? Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by w ten sposób ozdobić sobie sufit! Macie ochotę po zerknięciu w górę zobaczyć freski z Kaplicy Sykstyńskiej? Żaden problem. A może lubicie zasypiać pod gwiazdami? Droga Mleczna w sypialni rozwiąże sprawę.

To, co chcecie widzieć zależy tylko i wyłącznie od Waszej wyobraźni. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami z branży oświetleniowej możecie popracować nad dobraniem oświetlenia w ten sposób, by współgrało z prezentowaną grafiką. Ważnie jest właściwe rozmieszczenie punktów świetlnych, by - przykładowo – ocienione łuki faktycznie takimi pozostały, a gwiazdy na nocnym niebie rzeczywiście były widoczne.
REKLAMA:

Jeśli masz już pomysł, ale nie wiesz jak zrobić to dobrze, nie przejmuj się – najtrudniejsze masz już za sobą, a w Bergmen chętnie pomożemy Ci z całą resztą. Skontaktuj się z nami i zróbmy razem coś fajnego!
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Bergmen
#czytelnia #wnetrza #na sciany #w wewnatrz_bud #kaseton #Wykończenia ścian wewnetrznych

Więcej tematów: