Paroc wspiera projektantów izolacji technicznych

Podziel się:
Marka Paroc zdążyła już przyzwyczaić do wszystkich wysokiej jakości produktów. Firma dokłada do tego szerokie zaplecze w postaci doradztwa technicznego dla profesjonalistów. Jakiego rodzaju wsparcie producenta izolacji dla systemów HVAC i instalacji przemysłowych mogą uzyskać polscy projektanci?

Fot. ParocFot. Paroc
Silne marki mają to do siebie, że lubią się przyciągać. Aby maksymalnie ułatwić pracę profesjonalistom, Paroc Polska współpracuje więc z czołowymi na rynku producentami oprogramowania dla projektantów i inżynierów instalacji.

Takimi producentem z pewnością jest Sankom z całą rodziną oprogramowania AUDYTOR służącą do obliczania projektowego obciążenia cieplnego pomieszczeń oraz określania sezonowego zapotrzebowania na energię cieplną i chłodniczą budynków., a także firma InstalSoft, która w ramach pakietu InstalSystem oferuje narzędzia do projektowania instalacji centralnego ogrzewania czy wewnętrznych instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych.

Oprócz elementów instalacji, w bibliotekach produktowych obu narzędzi znaleźć można izolacje termiczne i przeciwwilgociowe z wełny kamiennej Paroc, w tym m.in. dobrze znane na rynku otuliny PAROC Hvac Section AluCoat T do zastosowań budynkowych czy PAROC Pro Combi 140 Clad T do zastosowań przemysłowych.

W obszerne biblioteki CAD dla izolacji technicznych Paroc wzbogacono także popularne oprogramowanie Ventpack® i Hydronicpack® od firmy Fluid Desk. Narzędzia te pozwalają łatwo dobrać odpowiednie otuliny i maty z wełny kamiennej, niezależnie czy interesuje nas izolacja termiczna, akustyczna, przeciwkondensacyjna czy przeciwogniowa.

Ponadto, katalogi detali i produktów Paroc można znaleźć bez problemu na wiodących polskich serwisach dla projektantów: infoarchitekta.pl oraz archispace.pl.

Wsparcie bezpośrednie

Oprócz wsparcia dla najpopularniejszego oprogramowania projektowego na rynku, Paroc Polska oferuje też kilka autorskich narzędzi ułatwiających codzienną pracę. Fachowcy korzystający z programu Autodesk Revit z pewnością docenią ParocTools – niewielki plugin o ogromnych wręcz możliwościach. Narzędzie to umożliwia automatyczny dobór rozwiązań izolacyjnych do projektu realizowanego w środowisku BIM.

Z kolei program PAROC Calculus umożliwia sprawdzenie energooszczędnych oraz ekonomicznie uzasadnionych rozwiązań izolacyjnych dla zróżnicowanych zastosowań. Bazując na normie PN-EN ISO 12241, narzędzie pozwala m.in. określić wielkość strat ciepła z układu, temperaturę powierzchni, spadek temperatury czy punkt rosy w rurach, ciągach wentylacyjnych, zbiornikach przemysłowych, zaworach i kołnierzach.

Jeżeli zaś chcemy poprzedzić wybór konkretnego rozwiązania odpowiednią wiedzą teoretyczną, na stronie paroc.pl dostępny jest obszerny i stale poszerzany Poradnik Projektanta Izolacji Technicznych. Kolejne rozdziały prezentują najistotniejsze zagadnienia fizyczne i prawne z punktu widzenia izolacji termicznej, przeciwkondensacyjnej, akustycznej i przeciwpożarowej systemów HVAC.
REKLAMA:

Ponadto, na stronie Paroc Polska znaleźć można:
- rysunki CAD dla izolacji technicznych Paroc
- certyfikaty, aprobaty techniczne i deklaracje właściwości użytkowych produktów
- aktualne cenniki produktów
- kontakt do doradców technicznych ds. współpracy z biurami projektowymi

Materiały zamieszczane na platformie zainteresować mogą zarówno architektów, projektantów i inżynierów instalacji, jak też pracowników kadr zarządzających czy służb utrzymania i obsługi linii produkcyjnych w przedsiębiorstwach przemysłowych, którzy pragną zwiększyć efektywność procesów.

Materiały te zapewniają pomoc w rozwiązywaniu zarówno tych typowych, jak i mniej standardowych problemów projektowych – szybko, wygodnie i precyzyjnie.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#wiadomości #izolacje #architektura #projekty #do izolacja #paroc

Więcej tematów: