Szybki montaż płyt styropianowych

Podziel się:
Niedostatecznie ocieplone ściany zewnętrzne stanowią jedną z głównych przyczyn wychłodzenia wnętrza budynku. Płyty styropianowe skutecznie przeciwdziałają systematycznej ucieczce ciepła tą drogą, pod warunkiem jednak, że są fachowo zamontowane.

Fot. SoudalFot. SoudalWysokie rachunki za ogrzewanie nie są jedyną konsekwencją nieprawidłowo zaizolowanych ścian zewnętrznych. Problem stanowią również niski komfort użytkowania pomieszczeń oraz nadmierna emisja szkodliwych substancji do środowiska w sezonie zimowym. Straty ciepła możemy radykalnie ograniczyć dzięki wykonaniu szczelnej warstwy izolacji przy pomocy płyt styropianowych. Materiał ten odznacza się doskonałymi parametrami izolacyjności cieplnej, ponadto jest wyjątkowo wytrzymały, lekki, odporny na wilgoć i ekologiczny. Do jego atutów należy również bardzo łatwy montaż, przy czym należy pamiętać o zastosowaniu odpowiedniego kleju do zamocowania płyt styropianowych. Doskonałym rozwiązaniem jest błyskawiczny i wysokowydajny klej piankowy Soudabond Turbo „Szybki chwyt” firmy Soudal, który umożliwia skrócenie czasu prac montażowych aż o 30%.

Soudabond Turbo jest klejem poliuretanowym przystosowanym do aplikacji pistoletem. Jedno opakowanie kleju w zupełności wystarcza do montażu około 14 m² płyt lub paneli styropianowych, a zamocowane elementy możemy poddać dalszej obróbce po zaledwie 15 minutach. Klej ten jest gotowy do użycia, ma perfekcyjną przyczepność do typowych podłoży budowlanych i nie spływa z powierzchni pionowych. Dzięki nowatorskiej konstrukcji zaworu puszki – Duravalve – opakowanie jest absolutnie szczelne, a klej zachowuje maksymalną wydajność przez cały okres przydatności do użycia, który wynosi 24 miesiące.
REKLAMA:

Soudabond Turbo nakłada się ścieżką o średnicy około 3 cm wokół obwodu płyty styropianowej oraz zygzakiem przez jej środek. Płytę należy przyłożyć do ściany w przeciągu maksymalnie 3 minut (powierzchnia ściany powinna być dokładnie oczyszczona) i mocno docisnąć do podłoża. Klejem Soudabond Turbo możemy również wypełnić szczeliny między płytami.

Zastosowanie kleju Soudabond Turbo „Szybki chwyt” zdecydowanie przyspiesza i usprawnia prace związane z montażem płyt styropianowych na ścianach zewnętrznych budynku. Rozwiązanie to jest również bardzo ekonomiczne i – co najważniejsze – daje nam gwarancję, że warstwa izolacji będzie trwała i szczelna.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Soudal
#czytelnia #ściany #na sciany #soudal #do montaz #klej #do klejenie #na styropian #Ściany, fasady - tematy pozostałe

Więcej tematów: