SUNEX opatentuje produkcję systemów montażowych do urządzeń OZE

Podziel się:
SUNEX S.A. opracował nowatorski sposób wytwarzania systemów montażowych do urządzeń OZE. Celem jest pełna automatyzacja produkcji zwiększająca jakość wykonania oraz szybkość wytwarzania. Czołowy producent i dystrybutor innowacyjnych rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii złożył wniosek o opatentowanie nowej technologii. Jej wdrożenie zapewni wzrost mocy produkcyjnych, co wpłynie na zwiększenie sprzedaży.

Fot. SUNEXFot. SUNEX
SUNEX dokonał zgłoszenia patentowego innowacyjnej i w pełni zautomatyzowanej linii do produkcji haków i systemów montażowych. Nowatorskie rozwiązanie zapewni najwyższą jakość produktu oraz dokładność i powtarzalność w procesie produkcji. Wyroby poddane zostaną jednocześnie automatycznej i pełnej kontroli jakości, która będzie przeprowadzana za pomocą systemów wizyjnych.

- Celem opracowanego przez nas wynalazku jest rozwiązanie problemów w produkcji poszczególnych elementów urządzenia takich jak m.in. haki montażowe do paneli fotowoltaicznych. Poprzez wdrożenie nowego systemu opracowanego przez nasz wewnętrzny zespół R&D chcemy wejść powyżej obecnie stosowanych technologii na rynku. Uzyskamy nieosiągalną, według dotychczasowych standardów, powtarzalność produkcji. Każdy produkt zostanie automatycznie sprawdzony z pełną gwarancją spełniania dopuszczalnych tolerancji. Produkcja będzie prowadzona bardziej efektywnie i ze zminimalizowaną skalą odpadów. Oznacza to mniejszą pracochłonność, niższy koszt wytworzenia przy jednocześnie większej wydajności. Automatyzacja procesów zmniejszy również liczbę operatorów potrzebnych do produkcji – podkreślił Romuald Kalyciok, Prezes Zarządu SUNEX S.A.
REKLAMA:

Wysoka precyzja wykonania haków i systemów montażowych wpasowuje się w rosnące wymagania klientów. Dotyczy to zarówno wysokich oczekiwań odbiorców na rynkach zachodnich, do których trafia około 60% produkcji SUNEX, ale także potrzeb klientów na rynku krajowym. – Nowa technologia z jednej strony pozwoli nam na poszerzenie rynków zbytu o bardziej wymagających klientów. Z drugiej strony zapewni zwiększenie produkcji, co pozwoli nam w większym stopniu pokryć rosnące zapotrzebowanie rynku. Obecnie proces technologiczny jest wydłużony m.in. z powodu dłuższej procedury dotyczącej kontroli jakości – dodał Romuald Kalyciok.

Uruchomienie w pełni automatycznej produkcji haków i systemów montażowych planowane jest na przełomie 2021 i 2022 roku.

Automatyzacja produkcji haków i systemów montażowych jest jednym z elementów szerszej inwestycji obejmującej automatyzację procesów wytwarzania, magazynowania oraz zarządzania produkcją wyrobów metalowych wykorzystywanych w urządzeniach OZE. Wartość tych inwestycji została oszacowana na poziomie 10 mln zł. SUNEX złożył jednocześnie wniosek o dofinansowanie projektu w ramach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: SUNEX
#wiadomości #okna i drzwi #eko #energooszczednosc

Więcej tematów: