Nie każdy może sobie pozwolić na przestronny loft czy obszerny apartament glamour. Interesującą odpowiedzią na potrzebę kreowania nietuzinkowych aranżacji na nieco mniejszym metrażu, nawet w bloku, jest styl miejski.
Fot. Ferro
Ten drugi wariant wybrany został do stworzenia przykładowej stylizacji łazienkowej. Zauważalną inspiracją jest w niej industrial, wywodzący się z dawnych nowojorskich hal fabrycznych, adaptowanych na pracownie bohemy artystycznej z początków XX wieku. Czerpiąc z tej estetyki, projektant wykreował na niedużej powierzchni oryginalne wnętrze w miejskim stylu, z posmakiem loftowym.
W strefie umywalki wzrok przykuwa prostokątne lustro w metalowej, czarnej ramie. Po bokach ma charakterystyczne kinkiety w przemysłowym stylu – żarówki typu „Edison”, o żółtej barwie, w przeźroczystych kloszach. Umywalka w formie owalnej misy znajduje się na drewnianym blacie, jakby nałożonym na metalowy stelaż szafki. Ta ostatnia ma półki częściowo otwarte, warsztatowe. Z jednej strony tworzą zgrabny wieszak na ręczniki. W otoczenie to wpisano chromowaną baterię nablatową VITTO VERDELINE o pochylonym korpusie, z perlatorem ułatwiającym oszczędzanie wody.
Fot. Ferro
Z miejskim klimatem łazienki komponuje się wannowa VITTO VERDELINE. Ma formę opartą na motywie geometrycznym, ale jednocześnie łagodne, zaoblone krawędzie. Wyposażona jest w regulator ceramiczny, automatyczny przełącznik wanna/natrysk z blokadą oraz wbudowany ogranicznik przepływu dla wyjścia natrysku. Równie gustowny, oszczędnościowy zestaw natryskowy Amigo VerdeLine posiada system napowietrzania strumienia wody, który pozwala na ograniczenie jej zużycia nawet o 50 procent. Komfort użytkowania łączy się tu z ekologią i ekonomią.
Jeden z dwóch
W zależności od gustu i oczekiwań gospodarzy projektanci miejskich kompozycji podążają w stronę luksusowego metropolitan glam, albo też w kierunku minimalizmu z motywami eko.Ten drugi wariant wybrany został do stworzenia przykładowej stylizacji łazienkowej. Zauważalną inspiracją jest w niej industrial, wywodzący się z dawnych nowojorskich hal fabrycznych, adaptowanych na pracownie bohemy artystycznej z początków XX wieku. Czerpiąc z tej estetyki, projektant wykreował na niedużej powierzchni oryginalne wnętrze w miejskim stylu, z posmakiem loftowym.
Klimat miasta
Ściany wyłożono dużymi płytkami o fakturze betonu z przetarciami. Podobnie obudowana jest wanna. Dominują więc szara barwa i chropowatość, przywodzące na myśl ulicę, budynki, miasto.W strefie umywalki wzrok przykuwa prostokątne lustro w metalowej, czarnej ramie. Po bokach ma charakterystyczne kinkiety w przemysłowym stylu – żarówki typu „Edison”, o żółtej barwie, w przeźroczystych kloszach. Umywalka w formie owalnej misy znajduje się na drewnianym blacie, jakby nałożonym na metalowy stelaż szafki. Ta ostatnia ma półki częściowo otwarte, warsztatowe. Z jednej strony tworzą zgrabny wieszak na ręczniki. W otoczenie to wpisano chromowaną baterię nablatową VITTO VERDELINE o pochylonym korpusie, z perlatorem ułatwiającym oszczędzanie wody.
Fot. Ferro
Dwa w jednym
Nowoczesne, hybrydowe rozwiązanie – wannę z kabiną prysznicową – zastosowano w strefie kąpieli. Rolę kabiny pełni szklana ścianka zamocowana na wannie, wysoka aż po sam sufit. To szyba z metalową, ciemną ramą i szprosami dzielącymi ją na kwadraty, budząca skojarzenia z wielkoformatowym oknem. Rozwiązanie jest doskonałym pomysłem na to, jak w małej łazience spełnić oczekiwania zarówno miłośników długiego relaksu w wannie, jak i szybkiej kąpieli pod prysznicem. Poza tym daje ciekawy efekt wizualny.Z miejskim klimatem łazienki komponuje się wannowa VITTO VERDELINE. Ma formę opartą na motywie geometrycznym, ale jednocześnie łagodne, zaoblone krawędzie. Wyposażona jest w regulator ceramiczny, automatyczny przełącznik wanna/natrysk z blokadą oraz wbudowany ogranicznik przepływu dla wyjścia natrysku. Równie gustowny, oszczędnościowy zestaw natryskowy Amigo VerdeLine posiada system napowietrzania strumienia wody, który pozwala na ograniczenie jej zużycia nawet o 50 procent. Komfort użytkowania łączy się tu z ekologią i ekonomią.
REKLAMA:
Bliżej natury
Ukłon w stronę natury i ochrony środowiska nie jest w kompozycji przypadkowy. Nurt miejski chętnie sięga do tych elementów. Dlatego nie może zabraknąć w aranżacji drewna ani roślin, które wizualnie ocieplają i dodają przytulności. We wnęce pomiędzy ścianą a kabiną prysznicową zbudowano więc wysoki po sam sufit, pojemny drewniany regał, który pomieści ręczniki, kosmetyki i inne przedmioty przydatne w łazience. Świetnie współgra z nim podłoga w kaflach naśladujących panele. W dużej donicy pyszni się okazała difenbachia.REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ferro