Nowość na rynku budowlanym! Wełna wdmuchiwana – łatwa i natychmiastowa termoizolacja

Podziel się:
Przez dach i ściany może uciekać z budynków nawet do 70% ciepła – to duże koszty zarówno ekonomiczne, jak i środowiskowe. Istnieje jednak skuteczny sposób, by obniżyć rachunki za ogrzewanie, poprawić komfort mieszkania i zmniejszyć ślad węglowy, jaki po sobie zostawiamy – ocieplenie domu. Podstawa to odpowiedni materiał termoizolacyjny. Rynek oferuje obecnie różne rozwiązania, ale czy istnieje to jedno idealne? W jego poszukiwaniu z pewnością warto przyjrzeć się białej wełnie wdmuchiwanej, będącej jednym z ciekawszych debiutów tego roku.

Fot. UrsaFot. UrsaInnowacyjna wełna wdmuchiwana URSA Pure Floc to materiał, który szczególnie dobrze sprawdzi się przy ocieplaniu dachów, stropów i podłóg, a także miejsc trudno dostępnych, choć można go wykorzystać również do termoizolacji ścian – od zewnątrz lub od wewnątrz. Łączy on w sobie dotychczas znane zalety wełny mineralnej z zupełnie nowymi. Co więcej, jest przy tym opcją opłacalną ekonomicznie.

Szczelnie, bo bez spoin i łączeń

W czasie wdmuchiwania włókna scalają się ze sobą, tworząc ciągłą, bezspoinową warstwę izolacyjną, eliminującą powstawanie mostków termicznych. Co ważne, luźna wełna do wdmuchiwania jest lekka, elastyczna oraz sprężysta, dzięki czemu dopasowuje się do miejsca, precyzyjnie wypełniając wszystkie zakamarki izolowanej przestrzeni, kompensuje naprężenia i nie obciąża konstrukcji nośnej.

Fot. UrsaFot. Ursa

Oszczędności i przyjazny mikroklimat

Niezmienny w czasie, bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła 0,034 W/(m*K) przekłada się na wysoki opór termiczny i znakomite właściwości izolacyjne, które są stabilne i niezmienne w czasie – nawet po latach ułożona izolacja zachowuje swoje parametry użytkowe. Ciepło w okresie niskich temperatur nie ucieka z budynku, a podczas upałów zatrzymywane jest na zewnątrz – w ten sposób wnętrza w sezonie zimowym są skutecznie chronione przed wychłodzeniem, a latem zabezpieczone przed przegrzaniem. W praktyce oznacza to niższe koszty ogrzewania czy chłodzenia pomieszczeń oraz – niezbędny dla dobrego samopoczucia – wysoki komfort cieplny przez cały rok.

Po wełnę do wdmuchiwania warto sięgnąć również wówczas, gdy zależy nam na wyciszeniu wnętrz. Sprzyja ona stworzeniu komfortowej przestrzeni, w której można wypocząć po całym dniu, a jeśli zajdzie potrzeba – spokojnie pouczyć się czy popracować.

Ponadto bardzo dobra paroprzepuszczalność wełny umożliwia szybkie odprowadzenie wilgoci i zapobiega gromadzeniu się jej w warstwie ocieplenia. Izolacja „oddycha”, a grzyby i inne mikroorganizmy zagrażające naszemu zdrowiu i estetyce wnętrz zostają pozbawione środowiska, w którym mogłyby się rozwijać.

Fot. UrsaFot. Ursa

Bezpieczna dla zdrowia i środowiska

Co bardzo istotne URSA Pure Floc jest produktem bezpiecznym zarówno dla ludzi, jak i środowiska. Wełna szklana przeznaczona do wdmuchiwania to materiał naturalny – nie zawiera szkodliwych substancji i nie wydziela zapachów. Możemy zatem zapomnieć o wymaganym wietrzeniu czy dodatkowym czasie stabilizacji parametrów. Materiał powstaje w większości z recyklingu stłuczki szklanej i może być wielokrotnie powtórnie wykorzystany, a dodatkowo jest niepalny – odznacza się najwyższą klasą reakcji na ogień (euroklasa) A1.
REKLAMA:

Raz, dwa i ocieplone!

Ocieplanie metodą wdmuchiwania wełny jest proste, czyste i szybkie – w efekcie prace trwają krócej niż układanie izolacji z płyt czy mat. Aplikację można przeprowadzić samodzielnie, ręcznie, jednak z uwagi na zwykle dużą powierzchnię ocieplanych miejsc oraz oszczędność czasu wdmuchiwanie wełny wykonuje się najczęściej metodą mechaniczną, przy wykorzystaniu agregatów wdmuchujących, elastycznych węży oraz – w zależności od potrzeby – końcówek wdmuchujących. Izolacji można zatem nadać dowolną grubość.

Dużą zaletą zastosowania URSA Pure Floc jest również możliwość wstrzymania prac w dowolnym momencie i kontynuowania procesu po przerwie. Nie ma też potrzeby specjalnego zabezpieczania pomieszczeń przed rozpoczęciem robót – po ich zakończeniu wystarczy tylko pozamiatać. Jako że tego rodzaju izolator nie wiąże się chemicznie lub mechanicznie z innymi elementami czy materiałami, prace ociepleniowe mogą być prowadzone o każdej porze roku, bez względu na temperaturę zewnętrzną i wewnętrzną, a obróbka przegród budowlanych i użytkowanie pomieszczeń są możliwe tuż po wdmuchaniu wełny.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ursa
#izolacje #materiały dociepleniowe #do izolacja #na sciany #do docieplanie #na dach #welna #ursa #do termomodernizacja #produkty

Więcej tematów: