Związek POiD w debacie na temat rynku pracy i szkolnictwa w czasie Kongresu Budownictwa Polskiego

Podziel się:
Rynek pracy i kształcenie w branży budowlanej będzie tematem jednej z debat w czasie Kongresu Budownictwa Polskiego, które odbędzie się 12 kwietnia, Poznań Congress Center. W debacie weźmie udział Janusz Komurkiewicz, prezes Związku POiD.

Fot. POiDFot. POiD
Kongres Budownictwa Polskiego został podzielony na VI sesji poświęconych tematyce budownictwa i infrastruktury w obecnej dekadzie, oraz rynku pracy i kształcenia przyszłych pracowników sektora budowlanego. Podczas spotkań przedstawiciele sektora budowlanego i branż towarzyszących wezmą udział w cyklu wykładów i debat z udziałem liderów największych firm, naukowców, praktyków, decydentów oraz przedstawicieli sektora finansów, ubezpieczeń i administracji państwowej. Zostaną omówione strategiczne kierunki rozwoju branży budowlanej w Polsce w kontekście ogólnej sytuacji w gospodarce krajowej i UE, które wymagają oceny i nowego, perspektywicznego podejścia.

W debacie poświęconej rynkowi pracy i kształcenia z ramienia Związku POiD wystąpi Janusz Komurkiewicz, Prezes Zarządu Związku Polskie Okna i Drzwi, który od lat angażuje się w działania na rzecz kształcenia pracowników sektora budowlanego. Efektem tych działań jest m.in. wprowadzenie w 2018 roku do szkół branżowych pierwszego stopnia, specjalizacji „montera stolarki budowlanej”. W tym roku, we wrześniu, w wyniku dalszych działań Związku POiD, oferta szkół branżowych II stopnia zostaje poszerzona o specjalizację „technik montażu i automatyki stolarki budowlanej”. Wdrożenie nowego zawodu do techników to szansa na zwiększenie atrakcyjności promowanych zawodów, a jednocześnie odpowiedź na potrzeby młodszego pokolenia, która chce związać swoją przyszłość z branżą stolarki budowlanej. Celem jest również zapełnienie pustki, która wytworzyła się na rynku pracy, przechodzącym od kilku lat deficyt na wykwalifikowanych specjalistów. Dotyczy to zarówno firm wykonawczych jak i przedsiębiorstw specjalizujących się w produkcji.
REKLAMA:

O tym jak zorganizować szkolnictwo branżowe będące podstawowym elementem systemu zapewnienia kadr w branży budowlanej, o roli wyższych uczelni technicznych w kształceniu inżynierów odpowiadających na potrzeby biznesu oraz oczekiwaniach prawnych zapewniających dopływ i utrzymanie pracowników w branży rozmawiać będą również:

- Krzysztof Olewnik, Dyrektor Biura Wynagrodzeń i Benefitów, Pion Zarządzania Zasobami Ludzkimi Budimex SA
- dr inż. Krzysztof Kaczorek, Pełnomocnik Dziekana, Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej
- Michał Wysłocki, Prawnik, Ekspert prawa zatrudniania cudzoziemców, właściciel Wysłocki Immigration Law Service
- Piotr Bartosiak, Dyrektor Departamentu Strategii, Kwalifikacji i Kształcenia Zawod. w Ministerstwie Edukacji i Nauki
- Ewa Flaszyńska, Dyrektor Departamentu Rynku Pracy w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej
- dr hab. inż. Andrzej Garbacz, Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej
- Cezary Mączka, Ekspert rynku pracy
- dr hab. inż. Andrzej Szarata, Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej
- dr inż. Jerzy Świniański, Pełnomocnik Zarządu, Prokurent Keller Polska.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: POiD
#okna #wiadomości #okna i drzwi #konferencja #poid

Więcej tematów: