Wanna w łazience – czy warto się na nią zdecydować?

Podziel się:
Wanna czy prysznic? Czas rozwikłać ten znany dylemat remontowy raz na zawsze. Prysznic co prawda lepiej sprawdzi się podczas szybkich kąpieli, jednak są pewne sytuacje, w których to wanna będzie niezastąpiona. Kiedy więc warto się na nią zdecydować? Sprawdźmy!

Fot. SchedpolFot. Schedpol

Przy dzieciach

Dla dużej rodziny z dziećmi najlepiej sprawdzi się wanna. Rodzice kilkulatków na pewno docenią możliwość wykąpania w niej dwóch pociech na raz. Wanna jest też wygodna do kąpieli niemowląt – oczywiście w specjalnie przeznaczonej do tego mniejszej wanience. Możemy, co prawda, wstawić ją również ją również pod prysznic, ale o tym na ile takie rozwiązanie będzie wygodne dla rodziców decyduje szerokość rozsunięcia drzwi kabiny prysznicowej. Często zdarza się, że młodsze dzieci, które nie są jeszcze nauczone codziennej higieny, niechętnie zbierają się do mycia. W tym wypadku również wanna będzie lepszym rozwiązaniem, bo chyba żaden malec nie oprze się zabawie w wannie po brzegi wypełnionej białą pianą.

Fot. SchedpolFot. Schedpol

Dla spragnionych relaksu

Komu nie marzy się odrobina wytchnienia w zaciszu własnego domu? Gorąca kąpiel w wannie to doskonały sposób na relaks i odprężenie całego ciała. Zanurzenie w wodzie o temperaturze w granicach 40-45 stopni uspokaja układ nerwowy, redukując tym samym poziom odczuwanego stresu. Taka kąpiel łagodzi bóle mięśniowe, obniża ciśnienie tętnicze krwi i powoduje ogólne wyciszenie organizmu przy jednoczesnym pobudzeniu procesów regeneracyjne. Przed kąpielą warto dodać do wody kilka kropelek ulubionego olejku eterycznego. Najczęściej stosowanymi są olejki z eukaliptusa, z lawendy, z drzewa różanego bądź olejki cytrusowe. Dodatkowe właściwości pielęgnacyjne dla naszej skóry mają olejki z awokado, olejek arganowy lub kokosowy. Zanim wejdziemy do wanny, zadbajmy też o odpowiedni nastrój w łazience. Aromatyczna kąpiel w miękkim świetle świec i przy spokojnej muzyce będzie prawdziwą ucztą dla zmysłów.

Fot. SchedpolFot. Schedpol
Fot. SchedpolFot. Schedpol

W dużej…i w małej łazience

Wybór prysznica lub wanny często podyktowany jest metrażem łazienki. O ile w większej przestrzeni, gdzie możemy zamontować oba urządzenia, dylemat w zasadzie nie występuje, tak w mniejszych łazienkach korzystniej jest zamontować prysznic. Co jednak wybrać, kiedy nie chcemy rezygnować z z żadnej z opcji? W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie montaż małej wanny w zabudowie, zintegrowanej z szybą prysznicową. Na rynku znajdziemy wiele modeli wanien z parawanem nawannowym, możemy też wybrać samą wannę, a parawan dokupić osobno. Wanny przeznaczone do zabudowy wymagają zastosowania odpowiedniej podstawy. Najwygodniejszym i najpopularniejszym sposobem montażu tego typu wanien jest nośnik EPS - Nośniki stabilizujące do wanien dają gwarancję 100% stabilności i wysokiej wytrzymałości na duże obciążenie, nie tylko na dnie, ale i na rantach wanny – mówi Piotr Fuhrmann, ekspert firmy Schedpol, producenta brodzików, wanien, odpływów liniowych i nośników stabilizujących.  – Co ważne, technologia Stabilsound® sprawdza się zarówno w przypadku popularnych wanien akrylowych, jak i stalowych. Nośniki w technologii Stabilsound® nie wymagają użycia kotw przyściennych, dzięki czemu nie dochodzi do naruszenia ścian w łazience. Wannę posadowioną na takim nośniku można od razu okleić dowolnymi płytkami, by szybko stała się ona integralną częścią aranżacji. Dzięki fabrycznie przygotowanym wycięciom na stopy, jest także możliwe opcjonalne wbudowanie oświetlenia LED, co podkreśli elegancki charakter łazienki i nada wrażenia lekkości całej zabudowie – dodaje ekspert marki.
REKLAMA:

Wanna typu 2w1 to uniwersalne rozwiązanie, które łączy w sobie zalety zarówno wanny, jak i prysznica. Taki kompromis świetnie sprawdzi się przy dzieciach, dorosłym pozwoli na długie wieczorne kąpiele, a rano, kiedy pośpiech goni, umożliwi też szybkie odświeżenie się bez ryzyka zachlapania całej łazienki.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Schedpol
#czytelnia #w lazienka #wnetrza #prysznic #wanna #Armatura, wanny, natryski - inspiracje

Więcej tematów: