Wibrator MX FUEL™ - szybkie i wydajne zagęszczanie betonu

Podziel się:
MILWAUKEE stworzyło kolejne narzędzie z myślą o profesjonalnych użytkownikach zajmujących się betonowaniem. Dzięki niezawodnemu systemowi akumulatorowemu wibrator do betonu MX FUEL umożliwia zastąpienie narzędzi gazowych i elektrycznych, eliminując ich wady. Innowacyjny system modułowy sprawia, że wibrator od MILWAUKEE® może z powodzeniem zastąpić klasyczne wibratory plecakowe czy walizkowe.

Fot. MILWAUKEE™Fot. MILWAUKEE™
MX FUEL Wibrator plecakowy do betonu to idealne rozwiązanie ułatwiające betonowanie większych powierzchni. Zapewnia podobną wydajność do urządzeń zasilanych prądem, eliminując kłopotliwe układanie kabli i konieczność zapewnienia dostępu do gniazdka elektrycznego czy generatora na placu budowy. Najważniejszymi cechami, które sprawiają, że wibrator MX FUEL doskonale radzi sobie podczas zagęszczania betonu są wydajność, ergonomia i wyjątkowa wszechstronność.

Urządzenie jest kompatybilne z wałkami o długości od 2 metrów do 6,4 metra oraz buławami wibracyjnymi (głowicami) o średnicy 25 mm – 63 mm. Częstotliwość wibracji to 11.200 drgań na minutę, co zapewnia optymalne zagęszczanie nawet w najgęstszym betonie. Rozruch odbywa się za pomocą przycisku a moc jest dostępna natychmiastowo. Dzięki temu nie ma konieczności kilkukrotnego pociągania linki rozrusznika, tak jak się to dzieje w przypadku urządzeń spalinowych.
REKLAMA:

To pozwala na szybsze wykonywanie zadań bez utraty mocy, skraca przestoje i wydłuża czas pracy. Urządzenie dysponuje wysoką mocą, ale także wydajnością, czas pracy na dwóch akumulatorach MXF XC406 umożliwia zagęszczenie do 80 m³ betonu – to nawet 6-7 ciężarówek.

Podczas projektowania urządzenia MILWAUKEE® zadbało o idealny rozkład ciężaru wibratora, który waży 15,7 kg oraz zoptymalizowało jego konstrukcję. Obciążenie jest rozłożone na ramiona i talię dzięki czemu dłuższa praca odbywa się w komfortowych dla użytkownika warunkach. Bezprzewodowy pilot umożliwia włączanie urządzenia z odległości do 9 m, co zapewnia większą swobodę podczas pracy z użyciem długich wałków. Ogromną zaletą wibratora do betonu od MILWAUKEE® jest brak konieczności stosowania generatora czy paliwa, dzięki temu w miejscu pracy jest ciszej, a użytkownicy nie są narażeni na spaliny.

Niewątpliwą zaletą jest też niski poziom drgań, który zapewnia komfortową pracę użytkownikowi. Dzięki modułowej konstrukcji wibrator w prosty sposób może być przekształcony z plecaka w walizkę, łatwiejsze jest także zdejmowanie uprzęży plecakowej w przypadku zagęszczania betonu w ścianach i słupach – to zapewnia maksymalną wszechstronność urządzenia. Wibrator do betonu MX FUEL wykorzystuje technologię ONE-KEY™, która umożliwia zarządzanie, śledzenie i zabezpieczanie narzędzi, poprzez bezpłatną platformę opartą na chmurze. ONE-KEY posiada również funkcje zdalnego blokowania narzędzia w razie utraty i precyzyjnego dopasowywania parametrów pracy narzędzia.

System MX FUEL od MILWAUKEE® wykracza poza ograniczenia jednostek paliwowych i przewodowych, wykorzystując najbardziej zaawansowane akumulatory, silniki i elektronikę, aby zapewnić użytkownikom komfort, bezpieczeństwo i wydajność pracy.

Urządzenia w systemie MX FUEL są zasilane przez bezszczotkowe silniki POWERSTATE™, których konstrukcja zawiera najwyższej jakości magnesy z metali ziem rzadkich zapewniających wyjątkową wydajność. Są one zoptymalizowane pod kątem idealnego połączenia wydajności, mobilności i produktywności. Inteligentny system REDLINK PLUS dzięki monitorowaniu termicznemu i przeciążeniowemu chroni urządzenia przed uszkodzeniem. Urządzenia są zasilane przez akumulatory REDLITHIUM™, które są wiodącymi rozwiązaniami technologii litowo-jonowej w branży. Zapewnia to nie tylko optymalną wydajność akumulatora, ale także zapewnia ochronę przed upadkami, wodą i trudnymi warunkami otoczenia.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: MILWAUKEE™
#milwaukee #narzedzie #maszyny #produkty #Elektronarzędzia

Więcej tematów: