W domu, w pracy, na urlopie, gdzie byśmy nie byli i czego byśmy nie robili, przy większości codziennych czynności towarzyszy nam energia elektryczna. Jeśli jej zabraknie, często mamy związane ręce i możemy jedynie liczyć na szybki powrót zasilania. Nie zawsze możemy skorzystać z awaryjnego zasilania albo zwyczajnie takie nie istnieje. A gdyby istniała możliwość, by praktycznie wszędzie mieć pod ręką mobilne źródło zasilania, które spełniłoby wszelkie nasze potrzeby?

Takie rozwiązanie zapewnia EcoFlow, oferując przenośne stacje zasilania, których szeroki wybór i zakres parametrów z pewnością umożliwi dobór urządzenia odpowiednio skrojonego do naszych potrzeb. Na co powinno się zwrócić uwagę przy wyborze mobilnej stacji zasilania? Spróbujemy rozwiać wszelkie wątpliwości.
Gdzie wykorzystać stację i która najlepiej się sprawdzi?
W pierwszej kolejności należy się zastanowić, do czego będziemy wykorzystywać stację. Czy chcemy z niej korzystać stacjonarnie, czy mobilnie? Jeśli chcemy wykorzystać stację w czasie wycieczek pieszych, rowerowych, czy jako podręczne urządzenie, które będzie nam towarzyszyć w drodze, warto wybrać urządzenie kompaktowe. Niewielkie gabaryty stacji River Mini (24,8x13,9x13,2) sprawiają, że stacja jest poręczna, a przy 210 Wh pojemności pozwala jednocześnie zasilić nawet osiem urządzeń, na przykład naładować telefon czy zasilić laptop. Gdy stacja ma stanowić zasilanie w podróży samochodem, kamperem, czy w plenerze, warto wybrać urządzenie o większej pojemności. „Stacja River Pro to ogromna porcja energii, którą można wziąć ze sobą wszędzie. Pojemność akumulatora 720 Wh potrafi ze swobodą zasilić do 9 urządzeń naraz, a jeśli będziesz potrzebować, możesz ją podwoić dzięki dodatkowemu akumulatorowi. Wyposażona w technologię X-Boost może zasilać nawet 80% powszechnie stosowanych sprzętów domowych” – podkreśla Paweł Tomiczek z EcoFlow.
Dodajmy, że stacja zasili takie urządzenia jak czajnik elektryczny, ekspres do kawy czy lodówkę. Jako źródło zasilania przy pracach ogrodniczych czy rezerwowe zasilanie warsztatu, a nawet domu, idealnie sprawdzi się większa stacja. Delta Max o pojemności 2016 Wh, w ogrodzie zasili grill elektryczny, mini lodówkę czy nagłośnienie. W warsztacie umożliwi pracę wiertarką czy piłą elektryczną, a w domu zasili lodówkę, mikrofalówkę, a nawet pralkę. „Nasze stacje zasilania to nie tylko szerokie możliwości ich zastosowania, ale także solidna konstrukcja oparta na stelażu z aluminium lotniczego z wykorzystaniem wysokiej jakości stali. Dzięki zastosowanym materiałom udało się osiągnąć maksymalną wytrzymałość i trwałość. Naszym stacjom nie jest straszna praca w terenie, w chłodzie, czy na żaglówce” – dodaje Tomiczek z EcoFlow. Jak widać, możliwości wykorzystania stacji zasilania są praktycznie nieograniczone.
REKLAMA:
Niezbędne dodatki
Jeśli chcielibyśmy rozszerzyć możliwości stacji zasilania mamy dwie opcje. Świetnym dodatkiem są panele fotowoltaiczne, które w słoneczny dzień zasilą stację i stworzą z nią ekologiczne i darmowe źródło energii, praktycznie wszędzie tam, gdzie tylko zechcemy. Drugą opcją są dodatkowe baterie, w które można wyposażyć stację Delta Max. Jedna dodatkowa bateria sprawia, że pojemność stacji się podwaja, a przy dwóch bateriach pojemność potrajamy.Jeśli planujemy zabierać stację w podróż czy korzystać z niej jako źródła zasilania w plenerze, warto wyposażyć się w torbę, która umożliwi bezpieczny i wygodny transport stacji. Torby do Delta Max i River to nie tylko wygodne przechowywanie. Idealnie sprawdzą się w podróży, są wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne, a pojemne kieszenie sprawią, że pomieszczą kable i inne akcesoria.
Powyższe wskazówki powinny ułatwić podjęcie decyzji. Zatem jeśli już wiesz, której stacji zasilania potrzebujesz i gdzie będziesz w stanie ją wykorzystać, to gratulacje – pierwszy i najważniejszy krok zrobiony. Jeśli nadal nie masz pewności, zapraszamy do odwiedzenia profilu marki EcoFlow na Instagramie, gdzie z pewnością znajdziesz liczne inspiracje do odkrywania nowych sposobów wykorzystania mobilnych stacji ładowania.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: MATERIAŁ PARTNERA