Czym się kierować przy wyborze mobilnej stacji zasilania?

Podziel się:
W domu, w pracy, na urlopie, gdzie byśmy nie byli i czego byśmy nie robili, przy większości codziennych czynności towarzyszy nam energia elektryczna. Jeśli jej zabraknie, często mamy związane ręce i możemy jedynie liczyć na szybki powrót zasilania. Nie zawsze możemy skorzystać z awaryjnego zasilania albo zwyczajnie takie nie istnieje. A gdyby istniała możliwość, by praktycznie wszędzie mieć pod ręką mobilne źródło zasilania, które spełniłoby wszelkie nasze potrzeby?

Fot. EcoFlowFot. EcoFlow
Takie rozwiązanie zapewnia EcoFlow, oferując przenośne stacje zasilania, których szeroki wybór i zakres parametrów z pewnością umożliwi dobór urządzenia odpowiednio skrojonego do naszych potrzeb. Na co powinno się zwrócić uwagę przy wyborze mobilnej stacji zasilania? Spróbujemy rozwiać wszelkie wątpliwości.Gdzie wykorzystać stację i która najlepiej się sprawdzi?

W pierwszej kolejności należy się zastanowić, do czego będziemy wykorzystywać stację. Czy chcemy z niej korzystać stacjonarnie, czy mobilnie?  Jeśli chcemy wykorzystać stację w czasie wycieczek pieszych, rowerowych, czy jako podręczne urządzenie, które będzie nam towarzyszyć w drodze, warto wybrać urządzenie kompaktowe. Niewielkie gabaryty stacji River Mini (24,8x13,9x13,2) sprawiają, że stacja jest poręczna, a przy 210 Wh pojemności pozwala jednocześnie zasilić nawet osiem urządzeń, na przykład naładować telefon czy zasilić laptop. Gdy stacja ma stanowić zasilanie w podróży samochodem, kamperem, czy w plenerze, warto wybrać urządzenie o większej pojemności. „Stacja River Pro to ogromna porcja energii, którą można wziąć ze sobą wszędzie. Pojemność akumulatora 720 Wh potrafi ze swobodą zasilić do 9 urządzeń naraz, a jeśli będziesz potrzebować, możesz ją podwoić dzięki dodatkowemu akumulatorowi. Wyposażona w technologię X-Boost może zasilać nawet 80% powszechnie stosowanych sprzętów domowych” – podkreśla Paweł Tomiczek z EcoFlow. 

Fot. EcoFlowFot. EcoFlow
Dodajmy, że stacja zasili takie urządzenia jak czajnik elektryczny, ekspres do kawy czy lodówkę. Jako źródło zasilania przy pracach ogrodniczych czy rezerwowe zasilanie warsztatu, a nawet domu, idealnie sprawdzi się większa stacja. Delta Max o pojemności 2016 Wh, w ogrodzie zasili grill elektryczny, mini lodówkę czy nagłośnienie. W warsztacie umożliwi pracę wiertarką czy piłą elektryczną, a w domu zasili lodówkę, mikrofalówkę, a nawet pralkę. „Nasze stacje zasilania to nie tylko szerokie możliwości ich zastosowania, ale także solidna konstrukcja oparta na stelażu z aluminium lotniczego z wykorzystaniem wysokiej jakości stali. Dzięki zastosowanym materiałom udało się osiągnąć maksymalną wytrzymałość i trwałość. Naszym stacjom nie jest straszna praca w terenie, w chłodzie, czy na żaglówce” – dodaje Tomiczek z EcoFlow. Jak widać, możliwości wykorzystania stacji zasilania są praktycznie nieograniczone.

REKLAMA:

Niezbędne dodatki

Jeśli chcielibyśmy rozszerzyć możliwości stacji zasilania mamy dwie opcje. Świetnym dodatkiem są panele fotowoltaiczne, które w słoneczny dzień zasilą stację i stworzą z nią ekologiczne i darmowe źródło energii, praktycznie wszędzie tam, gdzie tylko zechcemy. Drugą opcją są dodatkowe baterie, w które można wyposażyć stację Delta Max. Jedna dodatkowa bateria sprawia, że pojemność stacji się podwaja, a przy dwóch bateriach pojemność potrajamy. 

Jeśli planujemy zabierać stację w podróż czy korzystać z niej jako źródła zasilania w plenerze, warto wyposażyć się w torbę, która umożliwi bezpieczny i wygodny transport stacji. Torby do Delta Max i River to nie tylko wygodne przechowywanie. Idealnie sprawdzą się w podróży, są wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne, a pojemne kieszenie sprawią, że pomieszczą kable i inne akcesoria.

Powyższe wskazówki powinny ułatwić podjęcie decyzji. Zatem jeśli już wiesz, której stacji zasilania potrzebujesz i gdzie będziesz w stanie ją wykorzystać, to gratulacje – pierwszy i najważniejszy krok zrobiony. Jeśli nadal nie masz pewności, zapraszamy do odwiedzenia profilu marki EcoFlow na Instagramie, gdzie z pewnością znajdziesz liczne inspiracje do odkrywania nowych sposobów wykorzystania mobilnych stacji ładowania.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: MATERIAŁ PARTNERA
#maszyny #poradnik #Maszyny, narzędzia pneumatyczne #Eko-budowa - tematy pozostałe

Więcej tematów: