Urządzamy jadalnię - na jakie dekoracje warto postawić?

Podziel się:
Od pewnego czasu coraz większą uwagę przykładamy nie tylko do wyposażenia kuchni, w których powstają różne kulinarne arcydzieła, lecz także do starannej aranżacji jadalni. Tam bowiem wraz z rodziną i przyjaciółmi delektujemy się posiłkami i celebrujemy chwile spędzone razem. Na jakie dekoracje warto więc postawić? Podpowiadamy.

Fot. www.freepik.comFot. www.freepik.com

Jak dobrać meble do jadalni?

Wystrój jadalni warto rozpocząć od określenia, ile przestrzeni mamy do wykorzystania. Nie będzie sensu stawiać ogromnego, prostokątnego stołu, przy którym pomieści się kilkanaście osób, gdy nie mamy do czynienia z dużą przestrzenią. Zamiast tego świetnie sprawdzi się drewniany, owalny stoliczek na wąskich nogach. Idealnie skomponuje się z minimalistycznym charakterem naszego wnętrza. Do kompletu warto wybrać stołki w podobnym stylu. Mają być one przede wszystkim lekkie i wygodne.

Jeśli jednak chcemy nadać wnętrzu wzniosłego charakteru i planujemy przyjmować mnóstwo gości, lepiej zainwestować w większe zestawy lub stoły, które możemy swobodnie powiększać. Zapasowe krzesła można schować na specjalne okazje chociażby w piwnicy. Stół i krzesła są niewątpliwie sercem jadalni, jednak warto zastanowić się też nad stylową komodą lub przeszkloną witryną. W nich schowamy całe zastawy i ułatwimy sobie dostęp do potrzebnych podczas obiadu czy kolacji naczyń.
REKLAMA:

Oświetlenie - jak je wybrać do jadalni?

Światło jest tym elementem aranżacji wnętrz, za pomocą którego możemy dowolnie zmieniać nastrój i dekorować pomieszczenia. Podobnie jest w przypadku jadalni. Wysokie i nastrojowe lampy, ustawione gdzieś na uboczu świetnie ocieplą stół i nadadzą przytulnego charakteru. Możemy także postawić na świeczki w ozdobnych pojemnikach bądź lekko przygaszone, finezyjne lampy. Dodadzą one charakteru najprościej zaaranżowanym miejscom. Rodzaj i wygląd oświetlenia zależy od indywidualnego gustu, ale wspólną cechą planowania rozmieszczenia lamp jest znajomość możliwości, jakie stwarza nam architektura wnętrz.

Najlepsze tekstylia do jadalni

Jeżeli chcemy jeszcze bardziej podbić elegancki efekt pomieszczenia, świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju tekstylia. Firany długie to jeden z tych elementów, które mogą dodać dostojnego charakteru. Jeżeli mamy białe ściany to możemy bawić się ich kolorystyką oraz formą. Możliwe jest skomponowanie ciekawego zestawu, gdy na naszych stołach królują ciekawe dodatki. Tekstylia do jadalni będą różnić się od tych, które umieszczamy w przestrzeni kuchennej. Firany do kuchni są bowiem o wiele krótsze, ponieważ okna są często umieszczane nad blatem roboczym. Z tego względu w tym pomieszczeniu lepiej będą sprawdzać się firany krótkie.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#czytelnia #w kuchnia #wnetrza #do dekorowanie #jadalnia #Kuchnia i jadalnia - wystrój

Więcej tematów: