Schneider Electric wzywa do walki z kryzysem energetycznym i klimatycznym

Podziel się:
Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, rozpoczyna Innovation Summit World Tour 2022, wzywając do zajęcia się potrójnym kryzysem – energetycznym, ekonomicznym i klimatycznym – z którym borykają się rządy, przedsiębiorstwa i konsumenci na całym świecie.

W czasach globalnego kryzysu musimy mieć pełną jasność co do celu naszej podróży. Obecny kryzys energetyczny to tylko wierzchołek góry lodowej – mówi Jean-Pascal Tricoire, prezes i dyrektor generalny Schneider Electric. – Przy globalnym zapotrzebowaniu na energię, które według przewidywań ma wzrosnąć trzykrotnie w ciągu najbliższych 30 lat, niezwykle ważne jest, abyśmy wykorzystali wszystkie technologie, które są dostępne już teraz, aby przyspieszyć elektryfikację, cyfryzację i zrównoważony rozwój.

Jean-Pascal Tricoire tymi słowami zainaugurował tegoroczny Innovation Summit World Tour – serię corocznych spotkań z klientami Schneider Electric, podczas których firma prezentuje liczne nowości produktowe oraz nowe oprogramowanie i usługi, które stanowią odpowiedź na palące problemy środowiskowe i społeczne wynikające z kryzysu energetycznego i zmian klimatycznych.

Schneider Electric ma pomysł na energooszczędne budynki

Zespół Instytutu Badawczego Schneider Electric opublikował badanie ilościowe, ukazujące potencjał dostępnych technologii, które w przypadku wdrożenia na szeroką skalę mogą obniżyć emisję dwutlenku węgla o dwie trzecie do 2030 roku, generując jednocześnie ogromne oszczędności w wydatkach na energię dla mieszkańców budynków (do 70%).
REKLAMA:

Badanie przeprowadzone zostało dzięki zastosowaniu modelu „Budynków przyszłości” („Buildings of the future”) opracowanego przez Schneider Electric. Zakłada on m.in. wdrożenie aktywnej efektywności energetycznej zgodnej ze standardami unijnymi, uwzględnienie maksymalnego potencjału energii słonecznej czy wdrożenie pomp ciepła. Eksperci opracowali modele sześciu archetypów obiektów reprezentatywnych: szpitali, hoteli, centrów handlowych, przestrzeni biurowych, placówek edukacyjnych oraz indywidualnych gospodarstw domowych. Każdy archetyp budynku cechuje się innym profilem zapotrzebowania na energię, a zatem wykazuje inny potencjał w obszarze dekarbonizacji.

Budynki odpowiedzialne są dziś za 40% globalnej emisji dwutlenku węgla, dlatego niezwykle ważne jest, aby zarządcy obiektów mieli możliwość monitorowania zużycia energii i emisji w czasie rzeczywistym. Jednak zdecydowana większość aktywów elektrycznych w budynkach nie jest podłączona do sieci cyfrowej, co ogranicza widoczność zużycia energii i zgodność z przepisami. To, w połączeniu z brakiem wykwalifikowanego personelu, oznacza, że organizacje mają trudności ze stworzeniem planów i podjęciem odpowiednich działań w celu osiągnięcia celów zerowej emisji netto.

Schneider Electric od dawna opowiada się za pilnym, wspólnym działaniem na rzecz ograniczenia marnotrawstwa energii, inwestowania w odnawialne źródła energii, elektryfikacji i cyfryzacji ekosystemów energetycznych oraz zapewnienia, że wszystko to odbywa się z uwzględnieniem dobrobytu ekonomicznego i ludzkiego. Firma jest powszechnie uznawana za lidera w dziedzinie ochrony środowiska, spraw społecznych i ładu korporacyjnego (ESG), a jej produkty i usługi pomagają klientom, dostawcom, partnerom biznesowym i społecznościom w osiąganiu postępów w tych obszarach.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Schneider Electric
#wiadomości #ochrona #okna i drzwi #energooszczednosc #ochrona_srodowiska

Więcej tematów: