Jak administrator centrum handlowego w Warszawie poradził sobie z nieszczelnym dachem?

Podziel się:
Na każdym dachu znajdują się miejsca newralgiczne, do których będzie próbowała dostać się woda. Szczególnie zagrożone są krawędzie pokryć dachowych, połączenia ze świetlikami okiennymi czy chociażby miejsca, w których elementy takie jak urządzenia wentylacyjno-klimatyzacyjne przechodzą przez połać dachu.

Fot. TriflexFot. Triflex
Dach płaski jest wyjątkowo narażony na działanie wilgoci – woda spływa po nim wolniej, przez co stanowi jeszcze większe zagrożenie dla jego szczelności. Kolejnym niebezpieczeństwem jest śnieg, który zalegając na płaskim dachu, przechodzi kolejne cykle zamarzania i topnienia. Uszczelnienie elementów przebijających płaszczyznę połaci takiego dachu jest szczególnie narażone na uszkodzenia i przeciekanie.

Płaskie dachy budynków komercyjnych przeważnie pokryte są blachą. Często ze względu na złożoną z wielu warstw konstrukcję dachu, wymagane jest zastosowanie rozwiązań uszczelniających, które można łączyć z wieloma różnymi podłożami. Takie kryteria i wymagania spełniają płynne powłoki uszczelniające, na które zdecydował się inwestor jednego z centrów handlowych w Warszawie.
REKLAMA:

Remont i modernizacja budynku centrum handlowego przy ulicy Dolnej w Warszawie wymagały zainstalowania licznych urządzeń technicznych na powierzchni dachu, do których konieczne było wykonanie ponad 70 przepustów dachowych. Jak wiadomo, tego typu detale wymagają zastosowania jak najlepszych produktów uszczelniających, aby zapobiec przeciekaniu wody do pomieszczeń biurowych. Większość tych przepustów była kształtu dwuteowego, przez co zastosowane poprzednio konwencjonalne rozwiązanie w postaci papy bitumicznej nie spełniło swojego zadania.

Po oględzinach dachu i wypracowaniu koncepcji zalecanego rozwiązania przez przedstawicieli firmy Triflex inwestor zdecydował o zastosowaniu produktu Triflex ProDetail wzmocnionego specjalną włókniną poliestrową. Rozwiązanie to można polecić zwłaszcza w przypadku trudnych do wykończenia detali, ponieważ z powodu płynnej konsystencji możliwe jest skuteczne uszczelnienie nawet najbardziej skomplikowanych kształtów.

Triflex ProDetail, dwuskładnikowa żywica uszczelniająca na bazie PMMA stanowi trwały materiał uszczelniający, przeznaczony specjalnie do zabezpieczania złożonych detali.

Charakteryzuje się długoterminową trwałością, wytrzymałością mechaniczną oraz wysoką odpornością na wpływ czynników atmosferycznych. W przypadku tej inwestycji istotnym czynnikiem była sprawna obróbka w wymagających warunkach atmosferycznych (luty-marzec).

Obróbka jest nieskomplikowana i szybka, bez konieczności ogrzewania lub stosowania otwartego płomienia. Umożliwia to zabezpieczenie detali także przy łączeniach okien lub innych elementów przelotowych, które nie mogą być wystawiane na działanie wysokich temperatur.

Najwyższej jakości systemy rozwiązań uszczelniających do dachów płaskich to pierwszy element sukcesu, drugim są wykwalifikowani fachowcy, którzy będą potrafili odpowiednio je zaaplikować. Dopiero połączenie tych dwóch elementów, czyli odpowiednio przeszkolona ekipa pracująca z wysokiej klasy materiałami pozwala na uzyskanie dachu szczelnego na dziesięciolecia. Dla zapewnienia najwyższej jakości i długowieczności, produkty Triflex układają wyłącznie certyfikowani (przeszkoleni) wykonawcy.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Triflex
#czytelnia #dachy #hydroizolacje dachów #do izolacja #dach #do hydroizolacja

Więcej tematów: