Łączenie bez spinek i kleju. Preizolowane rury Tubolit Split i DuoSplit z łatwym systemem montażu

Podziel się:
Łączenie bez spinek i kleju. Preizolowane rury Tubolit Split i DuoSplit z łatwym systemem montażu

Tubolit® Split i DuoSplit to preizolowane rury miedziane przeznaczone do łączenia wewnętrznych i zewnętrznych jednostek klimatyzacyjnych i chłodniczych takich jak Splity, Multi-Splity, lady chłodnicze czy pompy ciepła. Nowy sposób montażu SAE Flare Fitting umożliwia ich szybkie i wygodne łączenie. Zaizolowane zwoje dostępne są w długościach do 25 m, zapewniając dużo szybszą i wygodniejszą instalację przewodów bez użycia spinek i kleju.

Izolacje Tubolit Split i DuoSplit dla systemów klimatyzacyjnych i chłodniczych

Preizolowane przewody Tubolit Split i DuoSplit umożliwiają wykonanie instalacji klimatyzacyjnych i chłodniczych, takich jak klimatyzatory, klimakonwektory czy pompy ciepła od razu z gotową warstwą izolacyjną wykonaną z zamknięto-komórkowej pianki na bazie polietylenu.

Otulina Tubolit pokrywająca od zewnątrz miedziane ciągnione bezszwowe rury ogranicza do absolutnego minimum ilość prac niezbędnych do wykonania podczas instalacji. Zapewnia również ochronę przewodów oraz redukcję strat energetycznych podczas przesyłu czynnika, wpływając pozytywnie na sprawność urządzeń oraz zmniejszając koszty ich eksploatacji. Zapobiega też przenikaniu do wnętrza pary wodnej, a tym samym także jej kondensacji na miedzianej powierzchni co znacząco ogranicza ryzyko wystąpienia korozji i związanych z tym awarii i przecieków.


 

Od zewnątrz przewody Tubolit Split i DuoSplit zostały dodatkowo zabezpieczone warstwą osłony z białej folii o właściwościach ochronnych przed promieniowaniem UV. Dzięki temu te same przewody mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Warstwa ochronna to także dodatkowe zabezpieczenie warstw izolacyjnych przed uszkodzeniami mechanicznymi, gładka i łatwa do utrzymania w czystości powierzchnia oraz sposób na estetyczną integrację instalacji z elewacją budynku czy ścianami pomieszczenia, w których dokonywany jest montaż.

Certyfikacja systemu Tubolit Split i DuoSplit potwierdziła wysoką szczelność i możliwość zastosowania rozwiązań także w najnowszej generacji urządzeniach opartych na gazach chłodniczych R-410A , R-407C, R32 oraz instalacjach o temperaturze czynnika w przedziale od -50 do +105°C.

Dzięki preizolacji czas niezbędny na wykonanie instalacji jest znacznie skrócony w stosunku do osobno wykonywanego montażu przewodów i warstw izolacyjnych. To także dużo większa szczelność i pewność właściwego wykonania warstw ochronnych.
 

Montaż SAE Flare Fitting

W celu jeszcze większego ułatwienia montażu i skrócenia czasu potrzebnego do wykonania prac instalacyjnych rury Tubolit Split i DuoSplit mogą być montowane przy użyciu złączek SAE Flare Fitting.

W celu wykonania połączenia w systemie SAE Flare Fitting po docięciu rury do potrzebnej długości należy oczyścić jej końcówki i przy użyciu przyrządu do kalibracji nadać jej pierwotną średnicę i kształt. Następnie wsunąć tuleję usztywniającą w jej światło i nałożyć pierścień zaciskający. Tak przygotowane złącze należy nakręcić ręcznie do oporu, a następnie kluczem płaskim wykonać dodatkowe półtora obrotu.

Następnym krokiem w celu zmniejszenia naprężenia promieniowego rury jest zdjęcie nakrętki - na powierzchni rury powinno być widoczne wyraźne odkształcenie. W celu wykonania ostatecznego połączenia należy wykonać ponowne ręczne dokręcenie nakrętki i dodatkowo ¼ obrotu przy pomocy klucza płaskiego.

Tak zamontowane przewody Tubolit Split i DuoSplit równie wygodnie można rozłączyć i dokonać ponownego szczelnego połączenia, które wzmacnia bezpieczeństwo także w przypadku czynników gazowych.

Połączenie preizolacji przewodów miedzianych i nowego sposobu montażu pozwala osiągnąć maksymalne usprawnienie i skrócenie montażu przy zachowaniu parametrów termicznych, wytrzymałościowych czy ochrony przed kondensacją.


 

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#czytelnia #nowości #izolacje #ściany #armacell #klej #materiał partnera

Więcej tematów: