WIŚNIOWSKI BUSINESS CLUB 2025: nowe kierunki, innowacje i plany na przyszłość

Podziel się:

WIŚNIOWSKI BUSINESS CLUB (WBC) to coroczne wydarzenie, które stało się kluczową platformą do podsumowania wyników firmy oraz wytyczenia nowych kierunków rozwoju na nadchodzący rok. Spotkanie, które rozpoczęło się 20 stycznia w siedzibie firmy, zgromadziło setkę najlepszych dystrybutorów i handlowców z całej Polski. To doskonała okazja nie tylko do oceny kondycji przedsiębiorstwa, ale również do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów oraz omówienia nadchodzących trendów i innowacji.

Rok 2024, zgodnie z wynikami, był dla WIŚNIOWSKI udany – firma wprowadziła szereg nowości rynkowych, rozszerzyła grupy produktowe i rozwijała rynki zbytu. Tegoroczna edycja WBC stała się również doskonałą sposobnością do zaprezentowania planów na rok 2025 oraz zapoznania uczestników z nowymi produktami i technologiami, które zdominują nadchodzący sezon.

WBC 2025: analiza perspektyw gospodarczych i wyzwań społecznych na nadchodzący rok

Cykl prelekcji w ramach WBC rozpoczął wykład Waldemara Rogowskiego, profesora Szkoły Głównej Handlowej, dyrektora Instytutu Finansów Korporacji i Inwestycji, Kierownika Zakładu Zarządzania Ryzykiem oraz głównego analityka Grupy BIK. Ekspert skupił się na kondycji polskiej gospodarki oraz jej perspektywach na 2025 rok. Podkreślił, że Polska wyróżnia się na tle innych państw pod względem wzrostu gospodarczego po pandemii, a 2024 rok tylko umocnił ten pozytywny trend. Zauważył jednak, że nasza gospodarka stoi przed poważnymi wyzwaniami, z których najistotniejszym jest niski poziom inwestycji. Prelegent poruszył także temat rosnących kosztów energii, które stały się kluczowym czynnikiem wpływającym na konkurencyjność gospodarki. Zwrócił uwagę, że transformacja energetyczna w Polsce musi stać się priorytetem, aby nie zostać w tyle w obliczu globalnych zmian.

Rogowski podniósł także kwestię rosnących obaw Polaków związanych z przyszłością gospodarki i sytuacją społeczną w 2025 roku. Wskazał, że ponad 46% obywateli martwi się o spadek bezpieczeństwa kraju oraz kryzys energetyczny. Dodatkowo, 41% obawia się niestabilności politycznej i nowych konfliktów społecznych, a 33% – pogorszenia sytuacji gospodarczej oraz problemów z dostępem do służby zdrowia. Rośnie także niepewność związana z rynkiem pracy i zmianami klimatycznymi (źródło: United Surveys dla Wirtualnej Polski, czas realizacji badań: 20-22.12.2024, metoda CATI&CAWI). Obawy te wpływają na mniejszą gotowość Polaków do podejmowania ryzyka, co może mieć swoje konsekwencje zarówno na rynku inwestycyjnym, jak i konsumpcyjnym.

Mimo tych wyzwań, które stawiają przed Polską perspektywy niepewności, w 2025 roku na rynku pojawiają się także pozytywne zmiany, które mogą zainspirować innowacje oraz rozwój nowych produktów. Firmy, takie jak WIŚNIOWSKI, dostrzegają te potrzeby i reagują na nie, dostosowując swoją ofertę do zmieniającego się otoczenia.

Trendy produktowe 2025

WIŚNIOWSKI BUSINESS CLUB stanowiło również platformę do omówienia nadchodzących trendów produktowych, które będą kształtować rynek w nadchodzących miesiącach. Marcin Strzelec, dyrektor zarządzający grupą produktową w WIŚNIOWSKI, opowiedział m.in. o silnym trendzie smart home w branży budowlanej i wzroście rynku samych urządzeń smart (o 17%) w latach 2023-2024. – Wiedząc, że dziś 25% Polaków korzysta z aplikacji smart home, a aż 43% Polaków korzysta z aplikacji do sterowania bramą garażową, naturalnym było wprowadzenie nowego rozwiązania, które rewolucjonizuje rynek – jest nim WIŚNIOWSKI Connected. Widzimy jednak kilka ważnych barier, które wpływają na popularność systemu – jednym z nich jest obawa handlowców i monterów przed instalacją rozwiązania w budynku, niepotrzebna jednak. Cały proces konfiguracji trwa kilkadziesiąt sekund i jest tak intuicyjny, że użytkownik może go wykonać samodzielnie, bez pomocy specjalistów – mówił podczas spotkania Strzelec.

Znaczenie smart home w kontekście wprowadzenia do oferty nowego kontaktronu Somfy – IntelliTAG Air io, czyli bezprzewodowego czujnika otwarcia okna, podkreślił również Michał Luraniec, kierownik grupy produktowej stolarka PVC w WIŚNIOWSKI: –  Kontrakton jest montowany w okuciu okna. Pozostaje niedostrzegalny dla niepowołanych osób, a jednocześnie skutecznie monitoruje wszelkie ruchy wokół okna, reagując na otwarcie, zamknięcie, uchylenie i wibracje skrzydła – podkreślał ekspert.

Uwagę uczestników przyciągnęły także premiery produktowe w ofercie ogrodzeń zaprezentowane przez Grzegorza Mruka, dyrektora zarządzającego grupą produktową systemy ogrodzeniowe. Wśród najnowszych rozwiązań wyróżniają się nowoczesne ogrodzenia aluminiowe, które charakteryzują się lekkością, trwałością oraz minimalistycznym designem. Kolejną nowinką są pionowe wzory ogrodzeń inspirowane trendem na ogrodzenia palisadowe.

Goście specjalni tegorocznej edycji

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć sportowego ambasadora marki, Pawła Wąska – polskiego skoczka narciarskiego, który pod koniec 2024 r. rozpoczął współpracę sponsoringową z firmą. – Cieszę się, że mogę być tutaj z czołowymi, najlepszymi sprzedawcami produktów WIŚNIOWSKI z całego kraju. Takie spotkania budują, pokazują siłę organizacji i tym bardziej jestem dumny z inspirującej współpracy – wspominał w kuluarach Wąsek.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: WIŚNIOWSKI
#drzwi #czytelnia #okno #okna i drzwi #wisniowski #bramy garażowe

Więcej tematów: