Innowacyjne oświetlenie Lena Lighting w Ośrodku Testowania Robotów Kosmicznych

Podziel się:

Ośrodek Testowania Robotów Kosmicznych Politechniki Poznańskiej to miejsce, w którym teraźniejszość spotyka się z przyszłością. Zaawansowane technologie badawcze, które znajdują się w obiekcie wywierają ogromne wrażenie.Oświetlenie tej specjalistycznej inwestycji powierzono firmie Lena Lighting, producentowi wysoko energooszczędnych lamp i systemów ledowych.

Ośrodek Testowania Robotów Kosmicznych, zlokalizowany w wielkopolskim Kąkolewie, to nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe, którego celem jest projektowanie technologii wykorzystywanych w badaniach kosmicznych. W obiekcie znajdują się komory termiczne,  symulatory oraz laboratoria, w których testowana jest między innymi mikrograwitacja. Za kompleksowe oświetlenie obiektu odpowiada Lena Lighting, specjalizująca się w produkcji innowacyjnych rozwiązań opartych na technologii LED.

Obiekty badawcze o specyficznym zastosowaniu wymagają odpowiednio zaprojektowanego oświetlenia. Lampy powinny wyróżniać się nie tylko znakomitymi parametrami świetlnymi, ale też wysoką energooszczędnością i trwałością. Dzięki temu każda strefa budynku jest precyzyjnie oświetlona, ryzyko popełnienia błędu znacznie niższe, a wymagające warunki nie stanowią wyzwania dla odpornej konstrukcji lamp. Dlatego w Ośrodku Testowania Robotów Kosmicznych pojawiły się oprawy LED o wysokiej skuteczności świetlnej i wytrzymałości, które zapewniają komfort pracy i koncentrację na najwyższym poziomie. Do tego idealnie współgrają z futurystycznym charakterem obiektu.

Poligon doświadczalny Politechniki Poznańskiej został wyposażony w kinkiety i lampy Baris 52 LED, które wyróżniają się niskim wskaźnikiem UGR, niwelując efekt olśnienia. W kapsule testowania robotów na polu symulacji powierzchni ciał niebieskich zamontowano efektywne naświetlacze Quest 2 LED, z których światło dociera do każdego zakątka strefy badawczej. Na zewnątrz zamontowano oprawy Astra LED o skuteczności świetlnej sięgającej nawet 151 lm/W oraz minimalistyczne lampy Altezzo L 150, podkreślające walory estetyczne otoczenia i samego budynku.

Do uniwersyteckiego ośrodka trafiło również niezbędne oświetlenie awaryjne, które zapewnia bezpieczną i szybką ewakuację w razie awarii technologii.

- Jesteśmy niezwykle dumni z faktu, że nasze produkty znalazły się w tak prestiżowym obiekcie, jak Ośrodek Testowania Robotów Kosmicznych. To nie tylko potwierdzenie niezawodności lamp, ale również dowód na to, że tworzymy technologie idealnie wpisujące się w wizjonerskie projekty przyszłości. Nasze oświetlenie wspiera rozwój przełomowych technologii, zapewniając zarówno funkcjonalność, bezpieczeństwo, jak i estetykę na najwyższym poziomie. Wybór naszej marki jako partnera inwestycji jest więc dla nas ogromnym wyróżnieniem. – mówi Magdalena Chojnacka Marketing Manager Lena Lighting S.A.

Poligon planetarny w Kąkolewie to jeden z najnowocześniejszych centrów badawczych w Europie. Prowadzone są tu prace nad konstrukcjami pojazdów eksploracyjnych, algorytmów precyzyjnego sterowania i zarządzania konfiguracją robotów mobilnych.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#wiadomości #technologie #wnetrza #wnętrza #oswietlenie #materiał partnera #Lena Lighting

Więcej tematów: