Dekpol Budownictwo wyremontował wybieg pingwinów w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym

Podziel się:

W czerwcu zakończył się remont części wybiegu pingwinów w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym. Inwestycja została sfinansowana i zrealizowana przez firmę Dekpol Budownictwo, przy ścisłej współpracy z LYNX Fundacją Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego oraz zespołem pracowników gdańskiego zoo.

Inicjatywę remontu Dekpol Budownictwo podjął w odpowiedzi na informacje o problemach technicznych, które dotyczyły niemal połowy wybiegu. Kierując się odpowiedzialnością społeczną i zaangażowaniem w lokalne inicjatywy, firma postanowiła wesprzeć Gdański Ogród Zoologiczny.

Pingwiny są nam szczególnie bliskie. Od czasu, gdy w 2020 roku uczestniczymy w budowie nowej Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego, 120 km od Antarktydy, towarzyszą nam jako symboliczni „inspektorzy budowy”. Możliwość realnego wsparcia ich kuzynów tutaj, w Gdańsku, była dla nas oczywista. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć cegiełkę do poprawy warunków życia. – mówi Karol Słupek, Dyrektor Sprzedaży, Członek Zarządu Dekpol Budownictwo.

Zakres prac obejmował m.in. wyrównanie terenu oraz przygotowanie go w formie tarasów poprzez kaskadowe ułożenie głazów różnych rozmiarów. Zrealizowano także montaż szklarni powierzonej przez Fundację LYNX – wraz z odpowiednim przygotowaniem podłoża pod jej posadowienie. Dekpol Budownictwo zadbał także o prawidłowe odwodnienie terenu oraz zaopatrzenie wybiegu w niezbędne media. W realizacji wykorzystywano głównie naturalne surowce, jak kamień, drewno i rośliny.

Remont przebiegał bardzo sprawnie, choć dość nietypowo pod czujną obserwacją kilkudziesięciu ciekawskich par oczu. Współpraca z Fundacją Lynx oraz zespołem gdańskiego zoo przebiegała wzorowo – to osoby pełne pasji i ogromnego zaangażowania – mówi Szymon Jasieński, Kierownik Budowy z Dekpol Budownictwo.

Dzięki takim partnerom jak Dekpol Budownictwo możemy realnie poprawiać warunki życia zwierząt i wspólnie działać na rzecz ochrony zagrożonych gatunków. Ten projekt to nie tylko remont – to wyraz troski, odpowiedzialności i zrozumienia dla potrzeb przyrody – mówi Dagmara Styfi, Wiceprezes Fundacji LYNX.

Działania podjęte przez Dekpol Budownictwo wpisują się w szeroko zakrojoną strategię CSR spółki. W przeszłości firma angażowała się m.in. w modernizacje schronisk dla zwierząt w Gnieźnie i Tczewie, inicjatywy edukacyjne, a w akcje sadzenia lasów, lokalne wydarzenia sportowe czy turnieje dla dzieci. Każde z tych działań to wyraz odpowiedzialności, troski o środowisko i lokalne społeczności. 

Przypomnijmy, że Dekpol Budownictwo na zlecenie Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN uczestniczy w budowie nowej Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego od 2020 roku. Podczas trzech sezonów spółka była zaangażowana w posadowienie fundamentów i konstrukcji pod budynek główny stacji badawczej oraz realizację dwóch hal: garażowej i sprzętu pływającego. Prace odbywały się w Antarktyce, ponad 14 tys. km od Polski, na Wyspie Króla Jerzego. 

Warto dodać, że w maju br. zakończył się montaż próbny blisko 1/3 głównego budynku stacji, który został zdemontowany i obecnie jest szykowany do dalszej drogi. Był on realizowany pod Toruniem w ramach konsorcjum firm Dekpol Budownictwo (Lidera Konsorcjum) oraz Andrewex Construction (Partnera Konsorcjum). Natomiast ostatni etap budowy stacji ruszy już pod koniec 2025 roku.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Dekpol Budownictwo
#wiadomości #nieruchomości #remont #publiczne #Dekpol Budownictwo

Więcej tematów: