newsletter reklama projekty domów forum
czwartek 6 maja 2021
20.04.2018r...

Rodzaje wag elektronicznych — poznaj najbardziej przydatne typy wag

Na rynku najczęściej można spotkać wagi mechaniczne, sprężynowe oraz elektroniczne. W ostatnich latach szczególnie często wybierane są właśnie wagi elektroniczne. Charakteryzują się one głównie cyfrowym systemem wskazującym. Dzięki nim możliwe staje się dokonanie pomiaru towarów i otrzymanie wiarygodnych danych.
Fot. Tamtron
Fot. Tamtron

Typy wag elektronicznych

Istnieje szereg podziałów wag elektronicznych. Wiele zależy od tego, na jakie funkcje zwrócimy uwagę oraz na sam sposób ich działania. Wiele różnych wag przydatnych w przemyśle zamówisz u firmy, której oferta jest dostępna na stronie internetowej — tamtrongroup.com/pl

Wagi nieautomatyczne

Charakteryzują się przede wszystkim tym, że pozwalają wyznaczyć masę, jednak jest to możliwe jedynie przy działaniu użytkownika. Najczęściej wykorzystywane są w sklepach, magazynach, czy też na stacjach diagnostycznych. Znacznie rzadziej mogą znaleźć zastosowanie w laboratoriach. Poza tym musisz zdawać sobie sprawę z tego, że ten typ wag posiada 4 klasy dokładności:
I — są najdokładniejsze,
II — wykorzystywane są głównie w laboratoriach,
III — stworzone dla celów sklepowych,
IV — najmniej dokładne, dlatego raczej nie zalecane.
--
REKLAMA:
--

Wagi automatyczne

W przypadku wag automatycznych niepotrzebna jest ingerencja ludzka, aby dokonać procesu pomiaru ciężaru danego produktu. Zazwyczaj można spotkać wagi automatyczne skierowane dla pojedynczego ładunku lub też ramię ładowarki. W pierwszym przypadku mowa na przykład o wagach kontrolnych, dzięki którym możliwe staje się wyeliminowanie opakowań, które zostają uwzględnione w wyznaczonych granicach. Ramię ładowarki dotyczy z kolei ważenia odbywającego się za pomocą podniesienia towarów na łyżce.

Wagi porcjujące

Kolejnym rodzajem wag elektronicznych są wagi porcjujące. Przy ich zastosowaniu możliwe staje się zważenie konkretnej porcji materiału. Wykorzystywane są głównie wtedy, gdy potrzeba odmierzyć odpowiednią ilość proszku, znajdującego się w opakowaniu lub też płynu w butelce. Staje się to możliwe dzięki zainstalowanemu systemowi, który dodatkowo odpowiada również za sam proces napełniania, choćby butelek. Dlatego też ten rodzaj wag bardzo często wykorzystywany jest w zakładach produkcyjnych lub po prostu w zakładach przemysłowych.

Wagi przenośnikowe

Podobnie, jak wyżej omawiany rodzaj wag, również wagi przenośnikowe mogą znaleźć swoje zastosowanie w zakładach produkcyjnych. Wszystko przez to, że umożliwiają przemieszczenie produktów masowych, a wszystko dzięki temu, że zostają umieszczone w taśmociągach.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że ten rodzaj wag często wykorzystywany jest również w kopalniach, elektrociepłowniach, czy też w żwirowniach.

Różne sposoby wykorzystania wag elektronicznych

Oprócz możliwości zważenia produktów wagi elektroniczne sprawiają, że możliwe staje się również sprawdzenie takich parametrów, jak gęstość. Ten specjalistyczny sprzęt został stworzony także do tego, aby wyznaczyć wilgotność charakterystyczną dla badanej próbki.

źródło: Materiał partnera

Artykuły podobne:

d