newsletter reklama projekty domów forum
czwartek 6 maja 2021
25.07.2019r...

Inteligentny dom – jakie są jego zalety?

Systemy inteligentnego domu, czy inaczej smart home, są dziś niezwykle popularne. Wynika to z ich niesamowitej funkcjonalności – po prostu ułatwiają nam życie. Jeśli dotąd nie miałeś jeszcze styczności z tego typu rozwiązaniami, czas to zmienić. Poznaj zalety inteligentnego domu.
Fot. Monteris.pl
Fot. Monteris.pl

Co to jest inteligentny dom?

Inteligentny dom to nic innego, jak system zarządzania budynkiem, czyli building management (BMS). Tym sformułowaniem określa się obiekty zaawansowane technicznie. Smart home złożony jest czujników oraz detektorów. Posiada także zintegrowany system zarządzenia różnego rodzaju instalacjami, np. klimatyzacją, oświetleniem, alarmami itp. Można go dowolnie modyfikować i dopasowywać do swoich indywidualnych potrzeb. Co więcej, system inteligentnego domu umożliwia sterowanie nim za pomocą smartfona – bez konieczności przechodzenia do innego pomieszczenia czy wstawania z łóżka. Właśnie dlatego smart home to rozwiązanie zapewniające najwyższy poziom komfortu, a także niemałą oszczędność.

Funkcje inteligentnego domu

Każdy, kto zastanawia się nad wdrożeniem systemu smart home, na pewno poznał jego podstawowe właściwości. Warto jednak pamiętać, że posiada on znacznie więcej funkcji. Jest ich tak wiele, że z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze z nich:
--
REKLAMA:
--
1. System alarmowy i monitorujący (www.montersi.pl/systemy-alarmowe) – polega na tym, że smart home jest połączony z kamerami oraz czujnikami i można ustawić go w ten sposób, by włączał się w razie niebezpieczeństwa, np. gdy zostanie przekroczony dany obszar lub zostanie stłuczona szyba w oknie.

2. System sterowania ogrzewaniem – to niezwykła oszczędność dla każdego gospodarstwa domowego. Ten system zapewnia możliwość ustawienia indywidualnej temperatury dla każdego pomieszczenia, która będzie zmieniała się w ciągu dnia, np. w jednym pomieszczeniu podwyższy się, gdy domownicy będą wracali do domu. Z kolei rano może się obniżać, by pobudka była łatwiejsza i przyjemniejsza. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, które jest niebywale precyzyjne, ponieważ wysokość temperatury można ustawić z dokładnością do jednego stopnia.

3. System przeciwpożarowy (www.montersi.pl/systemy-ppoz) – to również świetne wsparcie w przypadku niebezpieczeństwa. Niezwykle szybko jest w stanie wykryć pożar oraz uruchomić ugaszanie. Co więcej, system natychmiast odcina gaz i automatycznie otwiera rolety, by zminimalizować ryzyko tragedii. Oprócz tego, dzięki systemowi smart home natychmiast dostaniesz powiadomienie o niebezpieczeństwie na swój telefon.

4. System symulowania obecności – ten system zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza wtedy, gdy domowników nie ma w mieszkaniu. Uruchamia on światła o danej porze dnia, w konkretnych pomieszczeniach. To pozwoli wytworzyć wrażenie, że ktoś ciągle jest w domu, dzięki czemu istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że potencjalny złodziej nie będzie próbował się włamać.

To tylko kilka z wielu fantastycznych funkcjonalności systemu inteligentnego domu. Plusów smart home jest znacznie więcej. Warto je poznać, by przekonać się, że to rozwiązanie zapewnia nie tylko ogromną wygodę, ale także bardzo dużą oszczędność. Co więcej, system ten gwarantuje również podniesienie poziomu bezpieczeństwa, co powinno przekonać każdego, kto chce zapewnić sobie i swojej rodzinie spokój we własnych czterech kątach.

Systemy alarmowe, monitoring bądź elementy automatyki bram kupisz w sklepie Montersi.pl

źródło: Materiał partnera

Artykuły podobne:

d