newsletter reklama projekty domów forum
niedziela 5 lipca 2020
19.05.2020r...

Kupowanie mebli w internecie?

Na kupowanie mebli przez internet decyduje się ostatnio coraz więcej Polaków. Z ofert tego rodzaju sklepów korzystamy teraz częściej także ze względu na panującą w chwili obecnej pandemię. Zakupy online dają wielu z nas poczucie większego bezpieczeństwa. O czym pamiętać, decydując się na wybór mebli, bez uprzedniego zobaczenia ich na żywo w salonie meblowym, zapytaliśmy specjalistów z Gala Collezione, polskiego producenta sof, narożników, foteli i zestawów modułowych, których jakość i nowoczesny design trafia w najbardziej wyrafinowane gusta.
Fot. Gala Collezione
Fot. Gala Collezione
Fot. Gala Collezione
Fot. Gala Collezione

Odpowiednie wymiary

Ofertę Gala Collezione można znaleźć w salonach stacjonarnych w całej Polsce, ale część klientów decyduje się ostatnio na zakup mebli do salonu właśnie przez internet. Po wybraniu w sieci interesującego nas modelu, koniecznie zwróćmy uwagę na parametry techniczne mebla; jego wielkość, szerokość, wysokość i głębokość.

Fot. Gala Collezione
Fot. Gala Collezione
Zmierzmy dokładnie miejsce w domu, gdzie ma docelowo stanąć, by ostatecznie nasza nowa sofa lub narożnik, idealnie zmieścił się w pomieszczeniu. Oczywiście jest to także ważne, gdy robi się zakupy w salonie stacjonarnym, jednak tam można zobaczyć mebel na żywo i dzięki temu przekonać się, jakie są jego rzeczywiste gabaryty w odniesieniu do elementów otoczenia.

Kolor ma znaczenie

Pomimo, że sklepy internetowe kładą naprawdę duży nacisk na przygotowanie materiałów wysokiej jakości, kolor mebla, który dotrze do naszego domu może się różnić od tego, który widzieliśmy na ekranie komputera lub smartfona. Wynika to z prostej przyczyny różnic kalibracji ekranów różnych urządzeń. Warto więc korzystać z oferty tych sklepów, które np. oferują możliwość zamówienia najpierw próbki tkaniny, by zobaczyć jak kolor tkaniny lub odcień skórzanej tapicerki będzie prezentował się na żywo, w docelowym miejscu, gdzie chcemy postawić nasz mebel.

Fot. Gala Collezione
Fot. Gala Collezione
Fot. Gala Collezione
Fot. Gala Collezione

Duży wybór kolekcji danego producenta

Czasem w internecie można zobaczyć o wiele więcej różnych opcji produktu, np. ten sam model w różnych kolorach obicia. W sklepie stacjonarnym, ze względu na ograniczoną powierzchnię, może nie być to możliwe. Z drugiej strony - czasem pewne kolekcje, ze względu na ich specyfikę (np. systemy modułowe Gala Collezione, z których samodzielnie konfiguruje się sofę lub narożnik) mogą być dostępne wyłącznie w salonie stacjonarnym, bo wymagają pomocy sprzedawcy przy zakupie. Decydując się na zakup przez internet powinniśmy także pamiętać o jednym ważnym aspekcie. W sieci nie będziemy mieć możliwości sprawdzenia komfortu mebla, bo nie możemy dotknąć go fizycznie i na nim usiąść.
--
REKLAMA:
--
Dlatego tak ważne jest dokładne zapoznanie się z jego charakterystyką, m.in. informacjami o rodzaju wypełnienia i konstrukcji. Bogatsi o tę wiedzę, z pewnością dokonamy właściwego wyboru, znajdując atrakcyjny wizualnie i funkcjonalny model, który zostanie w naszym domu na lata. Nie obawiajmy się też wizyt w salonie meblowym, bo wprowadzone ostatnio środki bezpieczeństwa dbają o nasz komfort.

źródło: Gala Collezione

Artykuły podobne:

d