newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 23 maja 2022
28.09.2020r...

NEA SMART 2.0 – żyj wygodnie

Żyjemy w świecie, w którym zdobycze technologii gwarantują wygodę, ułatwiają codzienne życie. W naszych domach i mieszkaniach coraz większą rolę odgrywa technologia, dzięki której uzyskujemy oczekiwany komfort, oszczędzając jednocześnie energię i minimalizując oddziaływanie na środowisko.

Fot. REHAU
Fot. REHAU

Optymalna jakość życia to wypadkowa wielu elementów, w tym idealnej temperatury. Powrót do domu, w którym zarówno latem, jak i zimą możemy liczyć na wspaniały mikroklimat, to marzenie, które można w prosty sposób zrealizować. Umożliwia je bowiem system NEA SMART 2.0. dedykowany ogrzewaniu płaszczyznowemu. To nowatorskie rozwiązanie nie ogranicza się jednak wyłącznie do zapewnienia wygodnego, a zarazem bardzo ekonomicznego ogrzewania pomieszczeń. Można je rozbudować o szereg dodatkowych funkcji, które codzienne funkcjonowanie uczynią jeszcze bardziej wygodnym.

Warto wspomnieć, że różne opcje systemu pozwalają np. także na chłodzenie pomieszczenia za pomocą łączonych płaszczyzn grzewczo-chłodzących oraz regulację optymalnej temperatury tychże płaszczyzn.

Fot. REHAU
Fot. REHAU

System NEA SMART 2.0 składa się z dwóch zasadniczych elementów: wyposażonej w LAN/WLAN bazy – czyli centralnej jednostki sterującej, mogącej obsłużyć do 8 pomieszczeń; oraz regulatora pokojowego, wyposażonego w wyświetlacz z matrycą LED. Niepodważalną zaletą systemu jest elastyczność zastosowań – idealnie sprawdzi się on zarówno w nowym budownictwie, jak i obiektach modernizowanych, ponieważ tak baza, jak i regulatory mogą pracować w technologii przewodowej, jak i bezprzewodowej, radiowej. Nie mniej istotna jest wygoda jego obsługi. Można to robić Sterować ciepłem możemy w następujący sposób:
- bezpośrednio za pomocą regulatora pokojowego, który pozwala na ustawianie żądanej
temperatury czy np. zmianę trybu pracy,
- lokalnie przez przeglądarkę na smartfonie, tablecie lub komputerze, korzystając ze zintegrowanych stron internetowych. Ta opcja – w zależności od rodzaju instalacji – pozwala przyporządkowywać poszczególnym pomieszczeniom nazwy oraz definiować żądane temperatury. Można także tworzyć programy czasowe żądanej temperatury i przypisywać je do pomieszczeń. Ale to nie wszystko! Sterowanie przy użyciu sieci pozwala też użytkownikowi na dokonanie wyboru trybów pracy urządzenia: ogrzewanie/chłodzenie (zgodnie z programem czasowym albo na stałe w trybie normalnym, zredukowanym lub stand by), wprowadzanie i zarządzanie wartościami żądanymi temperatury, korzystanie z funkcji party lub urlop, określanie sposobu pracy osuszaczy itp.,
- zdalnie poprzez aplikację NEA SMART 2.0. Aplikacja NEA SMART 2.0 daje dostęp do wielu opcji obsługi i monitorowania instalacji niezależnie od tego, gdzie przebywa użytkownik. Sterować systemem można z biura, z urlopu, z auta – z dowolnego miejsca na świecie. To atut nie do przecenienia.
Fot. REHAU
Fot. REHAU


Ponadto aplikacja daje dostęp do wszystkich opcji, które mamy podczas korzystania ze zintegrowanych stron internetowych, a także wielu innych. Za jej pomocą można automatycznie oszczędzać energię, gdy nikogo nie ma w domu, oglądać analizy i statystyki czy otrzymywać informacje o najbliższych pracach serwisowych. Nie brak osób, które z dystansem podchodzą do nowoczesnych technologii i niechętnie decydują się na ich wdrożenie, obawiając się, że korzyści ekonomiczne nie będą w stanie zrekompensować trudności i problemów, jakie mogą pojawić się podczas korzystania z nich. Jeśli mowa o systemie NEA SMART 2.0 to zaproponowane rozwiązanie jest proste i intuicyjne.

Daje ono możliwość dostosowania go do indywidualnych oczekiwań użytkownika, sprawiając, że każde pomieszczenie w jego domu będzie miało idealną temperaturę o każdej porze dnia i nocy.
--
REKLAMA:
--

źródło: MATERIAŁ PARTNERA

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d