Zestaw naprawczy marki Steinel

Podziel się:
Firma Lange Łukaszuk wprowadziła na rynek nowatorski zestaw do spawania tworzyw sztucznych. Nagrzewnica HG 2310 LCD z rękojeścią wraz z osprzętem to kwintesencja solidności i technologicznego zaawansowania. Zestaw ma niezliczone możliwości zastosowania – nie tylko w motoryzacji, a iście piekielna wysokość temperatury dopasowuje się do każdej sytuacji.

Zestaw naprawczy marki SteinelZestaw do spawania marki Steinel to recepta na uszkodzenia tworzywa sztucznego. Profesjonalna nagrzewnica HG 2310 LCD oraz niezbędny osprzęt sprawdzają się przy wyłamaniach materiałów termoplastycznych takich jak PP, PP-EPDM, PE, PC czy ABS. Dystrybutor - Lange Łukaszuk s. j. - dostarczył na rynek moc, która - biorąc pod uwagę ilość kolizji drogowych (w Polsce ponad 1 mln rocznie) będzie nieocenioną pomocą zwłaszcza podczas nadchodzących gołoledzi. Nawet jeżeli zima znowu w tym roku zaskoczy drogowców, zestaw do spawania tworzyw sztucznych marki Steinel pozwoli zdecydowanie zmniejszyć koszty i czas naprawy zderzaka czy obudowy reflektora.

Nagrzewnica HG 2310 LCD z osprzętem - gorący niezbędnik na każdy czas

Dystrybutor - Lange Łukaszuk s. j. - oferuje narzędzie, które wprawi użytkowników w najwyższe stadium zadowolenia. Nagrzewnica HG 2310 LCD o mocy 2300 W znajduje zastosowanie przy usuwaniu starej farby, oklejaniu krawędzi tworzywa, lutowaniu rur, formowaniu i obkurczaniu części, muf lutowanych i węży termokurczliwych, woskowaniu nart, zgrzewaniu folii PCW, plandeki i zakładaniu izolacji na kable, co jest przydatne chociażby przy montażu car audio. Absolutny hit w zestawie marki Steinel stanowi Multi-Thermo-Flex z włóknem szklanym. Jest to spoiwo prętowe pasujące do wszystkich rodzajów tworzywa, dzięki czemu użytkownik nie zaprząta sobie głowy dobieraniem elektrody do materiału. Ma to swoją ogromną zaletę w chwilach kryzysowych, kiedy trzeba szybko zamocować reflektor w aucie, zgrzać wypustki łączące części lub naprawić zderzak. Większe elementy, takie właśnie jak ciężki, samochodowy zderzak są swego rodzaju wyzwaniem nawet dla gorącego powietrza. Z tym zamysłem do zestawu Steinel dołożono specjalną siatkę. Ten materiał eksploatacyjny pod wpływem temperatury wtapia się w spawaną powierzchnię, tworząc dodatkowe zbrojenie i punkt zaczepienia dla tworzywa. Pomimo tego, że zestaw marki Steinel jest skierowany do profesjonalistów, stwarza on również szansę majsterkowiczom na samodzielną naprawę usterek.

Zestaw naprawczy marki Steinel

Elektroniczny zawrót głowy

Różnorodne przeznaczenie narzędzia jest konsekwencją przemyślanej konstrukcji i zastosowanych rozwiązań technicznych. Nagrzewnica HG 2310 LCD posiada ekran ciekłokrystaliczny z dokładnością do 10°, na którym wydatek powietrza i temperatura są wskazywane optycznie. Dmuchawa posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz bieg wychładzający. Są to elementy zwiększające żywotność elementu grzejnego, niezbędne ze względu na niespotykaną wśród innych urządzeń marki Steinel maksymalną wartość temperatury. Poziom żaru dochodzi „do bram piekieł” – jest to aż 650° C. Nagrzewnica Steinel oferuje ustawione fabrycznie cztery programy temperatury i wydatku powietrza. Precyzję działania zapewnia dodatkowa możliwość płynnego i dokładnego ustawienia obu wskaźników. Dzięki tej funkcji bez problemów można obrabiać tworzywa wrażliwe na wysoką temperaturę z powodzeniem dostosowując skalę do właściwości materiału. Jest to przydatne zwłaszcza w momencie naprawy tworzyw poliuretanowych czy innych elementów podwozia samochodu, które są mniej odporne mechanicznie. Zarówno dla zapominalskich, jak też uporządkowanych producent zapewnił funkcję zapisywania w pamięci odpowiednich parametrów dla danego tworzywa. Tym sposobem, nawet po roku, można wrócić do obróbki dawno zapomnianego materiału.
REKLAMA:

Czas przystąpić do spawania

Zanim przystąpimy do naprawy uszkodzonego elementu miejsce pęknięcia materiału należy przygotować jak do tradycyjnego spawania - wraz z wywierceniem otworów Ø 4 – Ø 6 mm na końcach uszkodzenia oraz zeszlifowaniem ok. 1 – 1,5 mm głębokości powierzchni. Następnie przy użyciu nagrzewnicy HG2310 LCD, przy nastawieniu temperatury 650 ºC i zastosowaniu dyszy naprawczej wtapiamy siatkę w strukturę spawanego materiału. Dzięki zastosowaniu metalowej siatki element zyskuje większą elastyczność i odporność na złamania niż oryginalna część – a dodatkowo naprawa jest przynajmniej dwukrotnie tańsza, niż wymiana reflektora czy zderzaka na nowy. Po wtopieniu siatki całą naprawianą powierzchnię starannie pokrywamy uniwersalnym spoiwem marki Steinel, dociskając dyszą naprawczą. Po ostygnięciu element nadaje się do ostatecznej obróbki, można poddawać go odkształceniom bez obawy pęknięcia.

Zestaw naprawczy marki Steinel

Niezawodność i profesjonalizm w walizce

Zestaw Steinel ma tak szerokie spektrum zastosowań, że każdy kierowca będzie chciał wozić go w bagażniku. Walizka mieści w sobie 2 dysze, spoiwo prętowe oraz narzędzia pomocnicze, które gwarantują skuteczność i wygodę użytkowania w każdej sytuacji.
Narzędzie robi wrażenie solidnością wykonania. Marka Steinel zapewnia także wysoka ergonomię – opalarka idealnie pasuje do dłoni, posiada także praktyczną nóżkę. Rękojeść oraz podstawka zapewniają stabilność ustawienia. Produkt może się poszczycić niemieckim atestem TÜV oznaczającym pełne bezpieczeństwo potwierdzone wieloletnią tradycją certyfikowania. Aby rękojmi stało się zadość firma Lange Łukaszuk ze swojej strony zapewnia 3 lata gwarancji. Wszystko to mieści się idealnie w maksymie producenta – „Steinel dotrzymuje, co German Quality obiecuje”.
Zestaw naprawczy HG2310 składa się z: nagrzewnicy ręcznej HG2310 LCD (rura wylotowa wzmocniona w celu możliwości dociskania opalarką naprawiany materiał), dyszy naprawczej, siatek ze stali nierdzewnej o wymiarze 150 x 115 mm (5 szt), uniwersalnego spoiwa Multi-Thermo-Flex z włóknem szklanym (10 szt = 40g).
Zestaw naprawczy do spawania tworzyw sztucznych marki Steinel, cena: 1066,89 zł brutto

Producent: STEINEL
Dystrybutor: Lange Łukaszuk sp. j.

Dane techniczne nagrzewnicy HG2310 LCD:
- moc: 2300 W
- temperatura: 50 – 650 st. C,
- regulacja płynna
- wydatek powietrza: 150 – 500 l/min,
- regulacja płynna
- programator: (4 programy)
- wyświetlacz LCD.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Lange
#maszyny #narzedzie_elektryczne #lange #do spawanie #produkty #Elektronarzędzia

Więcej tematów: