Jak przygotować na wiosnę meble ogrodowe. Cztery kroki

Podziel się:
Wiosna to czas spędzania czasu w ogrodzie wiąże to się z przygotowaniem mebli ogrodowych.

fot. Drewnochronfot. Drewnochron

Krok pierwszy – oględziny

Jeśli powierzchnia lakieru i drewna nie nosi śladów zniszczenia, wystarczy drewno oczyścić przy pomocy szczotki i wody. Jeżeli jednak zauważymy oznaki korozji biologicznej, otarcia, czy zarysowania – meble ogrodowe bądź elementy drewniane małej architektury powinny przejść gruntowną kurację odmładzającą. Mierzymy powierzchnię drewna – na tej podstawie będziemy w stanie obliczyć zużycie środków ochronnych i kupić puszkę o odpowiedniej pojemności.

Krok drugi – co będzie nam potrzebne

Kompletujemy wszystkie niezbędne narzędzia. Przydadzą się: papier ścierny o granulacji 120 lub 180, pędzel, rękawice robocze, puszka preparatu dekoracyjno-ochronnego w wybranym kolorze (np. lakierobejcy, lakieru - wykończenie z połyskiem, czy impregnatu barwnego - wykończenie matowe), rozpuszczalnik do oczyszczenia pędzla po zakończonej pracy.

Krok trzeci – przygotowanie powierzchni

Suszymy drewno na świeżym powietrzu (zależnie od stopnia zawilgocenia i potrzeb). Zwykle wystarczy do tego kilka słonecznych dni. Usuwamy wierzchnią, złuszczoną powłokę lakieru przy pomocy papieru ściernego. Jeśli meble były wcześniej użytkowane i pomalowane preparatem ochronnym, a ich powierzchnia nie jest bardzo zniszczona – nie ma potrzeby zeszlifowywania powłoki aż do surowego drewna. Meble szlifujemy papierem 180, drewniane elementy ogrodowej architektury 120. Odpylamy powierzchnię i odtłuszczamy wodą z niewielkim dodatkiem detergentu. Po przeschnięciu powierzchnia nadaje się do malowania.
REKLAMA:

Krok czwarty – zabezpieczenie drewna

Przed rozpoczęciem pracy dokładnie mieszamy zawartość puszki. Wybrany wcześniej preparat nanosimy w 1 lub w dwóch warstwach. Wszystko zależy od tego, jak intensywną barwę chcemy osiągnąć. Jak przygotować na wiosnę meble ogrodowe. Cztery krokiDodatkowo, druga warstwa wzmacnia oczywiście parametry wytrzymałościowe powłoki. Trzymajmy się też ściśle zaleceń producentów dotyczących czasu schnięcia każdej powłoki i nanoszenia kolejnej. Ma to bezpośredni wpływ na jakość i końcowy efekt. Zalecana temperatura powietrza podczas prac mieści się zwykle w przedziale od 10 do 25 stopni Celsjusza.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Dekoral
#meble #do ochrona #ogrody #w ogrod #na zewnatrz_bud #z drewno #impregnat #do impregnowanie #dekoral #lakier #poradnik

Więcej tematów: