Innowacyjne drzwi do każdego domu - CAL na targach BUDMA 2012

Podziel się:
Wyjątkowa termoizolacyjność, zamek biometryczny oraz nowe rozwiązania estetyczne – to tylko kilka z nowości, które zaprezentował na tegorocznych targach BUDMA Zakład Stolarki Budowlanej CAL. Renomowany producent stolarki otworowej najbardziej zaskoczył licznych zwiedzających zawierając je w jednym modelu drewnianych drzwi zewnętrznych.

Drzwi NUUK z Kolekcji Arktycznej z zamkiem biometrycznym. Fot. Zakład Stolarki Budowlanej CALDrzwi NUUK z Kolekcji Arktycznej z zamkiem biometrycznym. Fot. Zakład Stolarki Budowlanej CAL„Drzwi energooszczędne” – tak nazwał suwalski producent swoje stoisko w pawilonie w całości poświęconym energooszczędnym rozwiązaniom budowlanym. – W zaprezentowanym modelu zawarliśmy nasze najnowsze rozwiązania – wynik wieloletnich prac nad bezpieczeństwem, termoizolacyjnością oraz estetyką drzwi wejściowych – mówi Czesław Suski, ekspert z Zakładu Stolarki Budowlanej CAL.

Ciepłe drzwi z zamkiem na odcisk palca

Podstawą zaprezentowanego na targach modelu drzwi zewnętrznych jest skrzydło NUUK z Kolekcji Arktycznej, wprowadzonej na rynek wiosną 2011 roku. Wypełnione materiałem termoizolacyjnym oraz wyposażone w specjalne systemy uszczelek drzwi charakteryzują się unikalną na polskim rynku termoizolacyjnością – współczynnik przenikania ciepła wynosi w ich przypadku 0,8 (W/m2K). Dla osób zajmujących się montażem firma CAL przygotowała prezentację sposobu wykonania ciepłego montażu drzwi, niezbędnego dla uzyskania dobrych właściwości cieplnych.
REKLAMA:

Drzwi NUUK wyposażone zostały w zamek biometryczny i bramkę KNX – to po raz pierwszy zaprezentowane rozwiązanie jest efektem współpracy Zakładu Stolarki Budowlanej CAL z firmą ICOMFORT. Dzięki takiemu połączeniu uzyskano wyjątkowo wysoki poziom zabezpieczeń, umożliwiający zdalną kontrolę nad dostępem do budynku oraz integrację drzwi z innymi elementami domu inteligentnego.

Zamek biometryczny w drzwiach zewnętrznych CAL. Fot. Zakład Stolarki Budowlanej CALZamek biometryczny w drzwiach zewnętrznych CAL. Fot. Zakład Stolarki Budowlanej CAL

Nowatorskie elementy wizualne

Pokazowy model drzwi NUUK to także prezentacja oferowanych przez firmę CAL elementów z zakresu estetyki drzwi. Antracytowa barwa skrzydła oraz utrzymane w bordowej tonacji ościeżnica i ramy naświetla to tylko jedna z niemal nieograniczonej gamy możliwości kolorystycznych.

Wyjątkowo atrakcyjną częścią zaprezentowanego modelu są elementy utrzymane w barwie starego złota – aluminiowe aplikacje na powierzchni skrzydła, klamka, okucia oraz ramka zamka biometrycznego. – Metalowe aplikacje w kolorze stali nierdzewnej po raz pierwszy zastosowaliśmy w Kolekcji Rycerskiej w 2010 roku. Okazały się tak atrakcyjne dla klientów, że znalazły się również w Kolekcji Arktycznej. Obecnie, dzięki współpracy z firmą AXA, możemy zaproponować elementy ozdobne drzwi z aluminium oksydowanego w kolorze klamek i osłonek na zawiasy, uzyskując dzięki temu spójny efekt wizualny – mówi Czesław Suski. Po raz pierwszy zaprezentowano możliwość pomalowania zestawów szybowych w naświetlu na dowolny kolor z palety RAL, komponujący się z barwą skrzydła.

Stoisko Zakładu Stolarki Budowlanej CAL na targach BUDMA 2012. Fot. Zakład Stolarki Budowlanej CALStoisko Zakładu Stolarki Budowlanej CAL na targach BUDMA 2012. Fot. Zakład Stolarki Budowlanej CAL

Drzwi CAL – dla każdego domu

Przygotowana przez Zakład Stolarki Budowlanej CAL prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem zwiedzających, wśród których znaleźli się zarówno odbiorcy prywatni, jak i inwestorzy oraz pracownicy ekip montażowych. – Duża liczba gości to dla nas dowód trafionych pomysłów. Przez ostatnie lata pracowaliśmy nie tylko nad poszerzeniem oferty modeli drzwi, lecz także – uzyskaniem certyfikatów potwierdzających jakość naszych produktów. Efektem są drzwi, które łączą w sobie nowatorskie osiągnięcia technologiczne oraz unikalny wygląd, znajdujące zastosowanie zarówno w budownictwie tradycyjnym, jak i pasywnym oraz w domach inteligentnych – ­dodaje Czesław Suski.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: CAL
#okna #drzwi #wiadomości #targi #okna i drzwi #zewnatrz_bud #cal

Więcej tematów: