Drzwi przesuwne Schüco ThermoSlide

Podziel się:
Do oferty ultraciepłych systemów okiennych i drzwiowych dołączyły drzwi tarasowe Schüco Thermoslide z mechanizmem podnośno-przesuwnym. Najcieplejsza i najszczelniejsza w swojej klasie stolarka przełamuje stereotypy dotyczące wielkoformatowych przeszkleń, łącząc pasywne parametry, komfort obsługi i ponadczasowe wzornictwo.

Wnętrze z drzwiami przesuwnymi Schüco Thermoslide Fot. SchücoWnętrze z drzwiami przesuwnymi Schüco Thermoslide Fot. SchücoWielkopowierzchniowe przeszklenia przesuwne przeszły już do kanonu współczesnej architektury domów jednorodzinnych. Tego typu stolarka nie zawsze jednak daje odpowiedni komfort cieplny. Podstawowym problemem jest większa niż w przypadku standardowych drzwi otwieranych powierzchnia przeszkleń. Oprócz właściwych szyb zespolonych z powłokami antyrefleksyjnymi, duże znaczenie mają w tym wypadku także właściwości termoizolacyjne profili ram i słupków, które nieodpowiednio zabezpieczone generują straty energii i wychładzanie pomieszczeń. Nowy system podnośno-przesuwny Schüco Thermoslide wyznacza przełom w dziedzinie wielkoformatowych przeszkleń, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom uszczelnień i izolatorów termicznych. Został perfekcyjnie zaprojektowany również pod względem wzornictwa i komfortu obsługi, dlatego stanowi najlepszą propozycję dla energooszczędnej, wypełnionej światłem architektury.

Przekrój przez profil Schüco Thermoslide Fot. SchücoPrzekrój przez profil Schüco Thermoslide Fot. Schüco]

Przemyślany w każdym calu

Rozwiązanie Schüco ThermoSlide spełnia najwyższe dla systemów podnośno-przesuwnych standardy ochrony cieplnej. Drzwi o standardowych wymiarach z szybą dwukomorową o współczynniku Ug ≤ 0,6 W/m2K uzyskują parametry pasywne Uw ≤ 0,8 W/m2K. Osiągnięto je między innymi poprzez optymalizację uszczelnienia newralgicznych stref, przez które w tego typu stolarce przenika ciepło. W systemie zastosowano potrójny system uszczelnień wraz ze zintegrowaną uszczelką ślizgową. Natomiast pomiędzy skrzydłami stałymi i ruchomymi zaprojektowano pionierski system uszczelnień, skutecznie zapobiegający infiltracji chłodnego powietrza. Całkowicie wyeliminowano mostki termiczne w strefie przypodłogowej, m.in. dzięki zastosowaniu wielokomorowej konstrukcji niskiego progu drzwiowego z trzema spienionymi izolatorami termicznymi i osadzeniu skrzydła stałego w strefie izolacyjnej na ciepłej konstrukcji z tworzywa sztucznego z dodatkową wkładką izolacyjną. Takie rozwiązanie zostało zastosowane również w ramie, co skutecznie zapobiega jej wychładzaniu i powstawaniu „zimnego obszaru” przy podłodze. Stolarka o głębokości zabudowy 82 mm umożliwia wstawianie szerokich, specjalnych pakietów szybowych o grubości nawet do 52 mm, które w miesiącach letnich chronią przed nadmiernym przegrzewaniem pomieszczeń, zaś zimą zapobiegają utracie energii cieplnej. Komfort termiczny dodatkowo gwarantuje dodatkowe uszczelnienie naroży, istotne w przypadku systemów podnośno-przesuwnych i solidny, szeroki profil ościeżnicy.
REKLAMA:

Profil Schüco Thermoslide w kolorystyce Gold AutomotiveFinish Fot. SchücoProfil Schüco Thermoslide w kolorystyce Gold AutomotiveFinish Fot. Schüco

Komfortowy pod każdym względem

W nowoczesnej architekturze naturalne światło dzienne stało się jednym z głównych elementów kształtujących architekturę wnętrza. Przy niewielkiej szerokości czołowej profilu 174 mm system Schüco ThermoSlide umożliwia budowę wielkogabarytowych drzwi o ciężarze skrzydła nawet do 400 kg. Oznacza to maksymalizację powierzchni szyby, co sprawia, że wnętrza stają się jaśniejsze i przestronniejsze, zaś mieszkańcy mogą się cieszyć bliższym kontaktem z naturą. Pomimo dużych rozmiarów skrzydeł, system jest bardzo łatwy w obsłudze, dzięki zastosowaniu nowych uszczelek ślizgowych i lekko działającemu systemowi jezdnemu. Drzwi są lekko unoszone do góry i przesuwane w kierunku równoległym. Płaski próg umożliwia swobodne korzystanie z przejścia, tworząc bezpieczny pomost pomiędzy wnętrzem a naturalnym otoczeniem domu. Przy wszystkich swoich zaletach drzwi Schüco ThermoSlide, wzmocnione solidnymi kształtownikami stalowymi i wyposażone w odpowiednie okucia zapewniają ochronę przed włamaniem do klasy WK 2 włącznie. Szeroką swobodę kształtowania wyglądu daje szeroki wybór folii dekoracyjnych, również w metalicznych odcieniach Schüco AutomotiveFinish. Powierzchnie typu AutomotoFinish w gamie 9 kolorów wzorowanych na warstwach lakierniczych używanych w przemyśle samochodowym nadadzą stolarce PVC olśniewający, modernistyczny wygląd.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Schüco
#okna #drzwi #szklo #okna i drzwi #taras #balkon #schuco #produkty

Więcej tematów: