Spełnij marzenia o projektowaniu wnętrz

Podziel się:
Wiele osób marzy o pracy w charakterze projektanta wnętrz. Dobrym miejscem do zweryfikowania swoich predyspozycji do uprawiania tego zawodu jest kurs projektowania wnętrz pierwszego stopnia w szkole Educoncept.

fot. Educonceptfot. EduconceptProjektant wnętrz to niezwykle wymagająca i interdyscyplinarna profesja. Aby tworzyć piękne aranżacje domów i mieszkań nie wystarczy sam talent i wyczucie smaku. Profesjonalny projektant powinien posiadać wszechstronną wiedzę z zakresu historii sztuki i architektury, materiałoznawstwa czy znać chociaż podstawy rysunku technicznego. Z kolei wiedza teoretyczna winna poparta być licznymi zajęciami warsztatowymi pod okiem doświadczonych praktyków. Z myślą o osobach, które nie mają doświadczenia w zakresie profesjonalnego projektowania wnętrza, a chciałyby rozpocząć swoją przygodę z projektowaniem, szkoła Educoncept ma w swojej ofercie kurs projektowania wnętrz pierwszego stopnia.

Program kursu spełni oczekiwania kursantów myślących o aranżacji wnętrz w kategoriach zarówno zawodowych jak i hobbystycznych. Rozpoczyna się on zajęciami w formie wykładów, podczas których uczestnicy poznają kluczowe zasady i reguły rządzące projektowaniem wnętrz. Następnie zdobyta wiedza weryfikowana jest poprzez warsztaty polegające na przygotowaniu projektu na zadany przez wykładowców temat.

Na każdym etapie kursu Educoncept wykładowcy monitorują postępy uczestników, eliminują ewentualne błędy i dają praktyczne wskazówki dotyczące pracy projektowej. Opiekunami grup szkoleniowych są doświadczeni szkoleniowcy, którzy prowadzą kursantów przez wszystkie etapy procesu projektowego, a więc powstanie idei, przygotowanie dokumentacji wykonawczej, aż po zgłębienie tajników owocnej współpracy z klientem. Architekci zaprezentują jak kontaktować się z partnerami biznesowymi, prowadzić negocjacje, a także zwrócą uwagę na najczęściej popełniane błędy.
REKLAMA:

Program kursu został tak skonstruowany, aby zachowana została równowaga między zagadnieniami o charakterze teoretycznym i praktycznym. Uczestnicy mają zajęcia m.in. z historii architektury, zasad projektowania światła i koloru, podstaw rysunku technicznego oraz podstaw materiałoznawstwa. Ponadto poznają zasady ergonomii oraz techniki prezentacji pomieszczenia w perspektywie w oparciu o rzuty i przekroje. Ciekawym doświadczeniem dla uczestników, które stanowi zwieńczenie kursu jest wizyta w szczególnym miejscu dla miłośników design, czyli Centrum Architektów przy ul. Duchnickiej 4 w Warszawie. Dzięki temu studenci Educoncept mają możliwość nawiązania współpracy z salonami wnętrzarskimi oraz zaznajomienia się z pracą z katalogami i próbkami.

Po ukończeniu kursu pierwszego stopnia każdy absolwent posiada praktyczną wiedzę o tym, jak przygotować projekt wnętrza, a także potrafi posługiwać się narzędziami pozwalającymi na przekształcenie pomysłu w dokumentację projektową. Warunkiem ukończenia kursu jest zaliczenie testu oraz wykonanie teczki projektowej w dowolnej formie - odręcznie lub z wykorzystaniem odpowiedniego oprogramowania. Kursanci, którzy zainteresowani są pogłębianiem swojej wiedzy z zakresu projektowania wnętrz mogą kontynuować edukację na kursie drugiego stopnia.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Educoncept
#wiadomości #wnetrza #szkolenia

Więcej tematów: