Uniwersytet Betonu nagrodził studentów budownictwa

Podziel się:
Mieszalnik laboratoryjny do betonu o wartości 50 tysięcy złotych – nagroda główna w konkursie zespołowym Uniwersytetu Betonu Grupy Górażdże – trafi na Akademię Górniczo - Hutniczą , której reprezentanci okazali się najlepsi w rywalizacji 17 uczelni technicznych.

Uniwersytet Betonu nagrodził studentów budownictwa Studenci z Krakowa wyprzedzili Politechnikę Częstochowską, Wrocławską oraz Śląską.

Zwycięzcą konkursu indywidualnego został Konrad Kozik z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Drugie miejsce zajął Mateusz Kuśnierek (Politechnika Wrocławska) az trzecie - Tomasz Zachariasz (Politechnika Krakowska).
REKLAMA:

Ogłoszenie wyników obu konkursów odbyło się podczas finałowej gali Uniwersytetu Betonu Grupy Górażdże. Najlepsi otrzymali cenne nagrody w postaci sprzętu laboratoryjnego i multimedialnego.

Uniwersytet Betonu - projekt Grupy Górażdże – miał na celu kształcenie praktyczne i umożliwienie studentom z całego kraju - przyszłym budowlańcom - zdobycia oczekiwanego przez pracodawców doświadczenia praktycznego. W ramach tego projektu 200 najlepszych studentów z 17 polskich uczelni technicznych miało możliwość poznania "od kuchni" procesu wydobywania kruszywa oraz produkcji cementu i betonu.

"Chcemy zainteresować przyszłych inżynierów branżą budowlaną i pokazać im, jak w praktyce mogą wykorzystać wiedzę zdobytą na uczelni. Uważamy, że biznes powinien włączyć się w kształcenie kadr, a współpraca gospodarki i nauki jest konieczna" - komentował Andrzej Balcerek, prezes Górażdże Cement S.A.

Przyszli budowlańcy biorący udział w projekcie Uniwersytet Betonu mieli możliwość zwiedzenia Kopalni Surowców Mineralnych w Rakowicach, Malerzowicach, Pawłowie Górnym oraz Wytwórni Betonu Towarowego w Gdańsku, Dąbrowie Górniczej i Dąbrowie (w okolicach Poznania). Ostatnią częścią projektu były odwiedziny w zakładzie produkcyjnym Grupy Górażdże.

Poza tym studenci mieli szansę zobaczyć kopalnię złota w Złotym Stoku, browar w Lwówku Śląskim oraz wjechać na platformę widokową, z której widać największe w Europie wyrobisko powstałe w trakcie eksploatacji węgla brunatnego przez odkrywkową Kopalnię Bełchatów.

"Podstawowym celem projektu jest edukacja. Zależy nam na szerokiej popularyzacji wśród studentów budownictwa najnowszych trendów w technologii produkcji materiałów budowlanych. Kolejne edycje projektu będą odbywać się co dwa lata, tak aby objąć każde dwa roczniki kończące naukę" – mówi Czesław Nierzwicki, dyrektor handlowy Górażdże Cement SA.

Dzięki temu projektowi studenci pod okiem specjalistów mieli okazję do zdobycia doświadczenia z branży, czujących odpowiedzialność za przyszłych pracowników. Zajęcia praktyczne i spotkania z praktykami pozwoliły na lepsze przygotowanie się do wejścia na rynek pracy.

"Dzięki Uniwersytetowi Betonu mamy możliwość wymiany doświadczeń, wiedzy a przede wszystkim poznania nowych kolegów i koleżanek z różnych stron Polski. Studenci z AGH z Krakowa posiadają większą wiedzę z materiałoznawstwa, my, studenci Politechniki Śląskiej z Gliwic wiemy więcej o budownictwie. Natomiast, to, co nas łączy to zainteresowanie nowoczesnymi technologiami betonu" – mówi Sebastian Staniek, student Politechniki Śląskiej.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: PAP - Nauka w Polsce
#wiadomości #fundamenty #nagrody

Więcej tematów: