Grzejniki - patent na styl

Podziel się:
Piękne i eleganckie wnętrze musi być dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. To właśnie architektoniczne detale i wykończeniowe niuanse decydują o ostatecznym efekcie i nadają mu styl.

Odkąd przedmioty użytkowe i elementy instalacyjne, nabrały nowego wymiaru zaczęły prawdziwie zdobić.

Fot. ZehnderFot. Zehnder

Funkcja zasadnicza, a efekt końcowy

Podstawową funkcją grzejnika jest funkcja grzewcza. Nastały jednak czasy, w których nie jesteśmy zdani na byle jakie rozwiązania w tej materii. Nadszedł czas nietuzinkowych rozwiązań, gdy grzejnik staje się niebanalnym elementem wnętrza, nadaje mu pazur i niejednokrotnie zdobi. Jeżeli jednak inwestor chce by nie był on elementem deprymującym i wtapiał się dyskretnie we wnętrze, jest to również możliwe.

- Ponadczasowa forma i klasyczna elegancja to, w przypadku grzejnika, cechy będące znakomitym dopełnieniem właściwie każdego lokum. Szukając najlepszego rozwiązania dla własnego domu warto dokładnie sprawdzić ofertę producenta i przyjrzeć się także jakie możliwości dotyczące parametrów technicznych, a także kolorystycznych nam oferuje – mówi opiekun produktu Zehnder Charleston – Adam Świętochowski.

Istotną kwestią pozostaje zawsze zintegrowanie elementów instalacyjnych w taki sposób, by pasowały do całościowego zamysłu architektonicznego. Grzejnik może dziś być doskonałym elementem wykończeniowym dzięki bogatej palecie wysokości, długości i głębokości, jakie oferują producenci.
REKLAMA:

- Dla klientów oznacza to możliwość wyboru spośród kilkudziesięciu różnorodnych wariantów, a na indywidualne życzenie można zamówić także formy specjalne takie jak niestandardowe wysokości, łuki czy zestawienia kątowe – wylicza Adam Świętochowski.

Fot. ZehnderFot. Zehnder

Technika ważna dla każdego

Myśląc o pięknie i stylu nie wolno zapominać o parametrach technicznych, a także o funkcjonalności produktu. To one zapewniają późniejszy komfort użytkowania. Cóż bowiem po eleganckim i designerskim wnętrzu, jeżeli nie będziemy się w nim dobrze czuć lub gdy elementy instalacyjne będą kłopotliwe w utrzymaniu. Wybierając grzejniki zwróćmy więc uwagę na to, jak duży mają udział energii oddawanej przez promieniowanie, a także na możliwość dopasowania mocy grzewczej, warianty wykonania złącz oraz na ich dodatkowe wartości użytkowe dzięki opcjonalnym akcesoriom. Jeżeli dodatkowo będzie można zakupić do nich zestawy montażowe do nietypowych sytuacji montażowych i będą posiadać certyfikaty higieniczne, wówczas możemy być pewni, że producent zapewnia nam optymalny pakiet.

- W zależności od tego, czego wymagamy od naszego przyszłego grzejnika, możemy poszukać np. modelu, który zapewni bezpieczeństwo użytkowania dzięki zaokrąglonym obrysom. To szalenie istotne w przypadku posiadaniu małych dzieci. Kupując grzejnik żeberkowy nie musimy się już obawiać kurzu. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom cechuje je łatwość czyszczenia. Możemy np. zakupić szczotkę z włosia naturalnego – tłumaczy Adam Świętochowski.

W kalejdoskopie wzorów i kolorów

Współczesny rynek, to rynek klienta. Nie trzeba już godzić się na bylejakość. Wystarczy odrobinę poszukać, wybrać do dobrego sklepu, a znajdziemy tam indywidualne porady i dopasowanie elementów, które chcemy zakupić, prawdziwie do naszych potrzeb i jednostkowych wymagań.

Fot. ZehnderFot. Zehnder-- Dzięki elastyczności firm produkujących grzejniki nie musimy się obawiać, że nie damy rady sprostać nawet najbardziej nietypowym wizjom naszego architekta wnętrz. Są one dziś produkowane w tak szerokiej palecie modeli i kolorów, że każdy wymóg może zostać bez problemu spełniony. A gdyby faktycznie w ogólnej ofercie nie było czegoś, co wymarzył sobie projektant, zawsze dostaniemy to na indywidualne zamówienie – zapewnia Marta Pazgrat – doradca techniczny w firmie Zehnder.

Istotną kwestią pozostaje bez wątpienia otwartość wielu producentów grzejników na współpracę właśnie z architektami. Mogą oni korzystać z indywidualnych szkoleń produktowych, porad w doborze mocy, kształtu czy odpowiedniego rozmieszczenia grzejników.

Planując więc swoje wymarzone wnętrze, nie ukrywajmy już naszych grzejników. Zapomnijmy o nudnej bieli. Zaszalejmy z wzorem i kolorem. Możemy przecież każdemu z urządzanych pomieszczeń nadać indywidualny charakter poprzez dobór do niego coraz to innego grzejnika. Przejrzyjmy katalogi, zapoznajmy się z parametrami technicznymi, przepytajmy szczegółowo doradców, ale przede wszystkim sprawdźmy firmę, której grzejniki chcemy zakupić. W przypadku tak ważnych elementów sprawdza się powiedzenie - szwajcarska jakość, bo jakość to synonim dobrego, niekłopotliwego w utrzymaniu i pięknego grzejnika.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Zehnder
#czytelnia #grzejnik #do ogrzewanie #instalacje #zehnder #Grzejniki

Więcej tematów: