Czas letnich urlopów to nie tylko okazja do wypoczynku. Okres ten sprzyja również realizacji długo przekładanych planów: np. drobnych prac remontowych, które przywrócą mieszkaniu odpowiednią formę przed jesienią. Podpowiadamy, jak w prosty sposób zyskać w oczach rodziny, a przy okazji zdobyć tytuł złotej rączki.

Tak przygotowane podłoże gruntujemy, używając w tym celu pędzla. Na podłoża chłonne zalecany jest ATLAS Uni-Grunt (ściany, podłogi, sufity) lub ATLAS Uni-Grunt Plus (wyłącznie na podłogi). Na podłoża gładkie, o niskiej chłonności (np. beton) lub problematycznej przyczepności (płyty OSB), świetnie nadaje się ATLAS Grunto-Plast tworzący mocno przylegającą i szorstką powierzchnię sczepną dla kolejno nakładanych warstw.
REKLAMA:

Emulsja wysycha w czasie kilku godzin, dokładna informacja podana jest na opakowaniu. Dopiero wtedy można przystąpić do następnego kroku, czyli wypełniania ubytku. Ubytki w tynkach cementowo-wapiennych uzupełnia się zaprawami cementowymi, np. zaprawą wyrównującą ATLAS lub zaprawą szpachlową Atlas Rekord, uszkodzenia tynków i gładzi gipsowych wyrobami na bazie gipsu, np. Gipsar Max. Produkt nakładamy dwuetapowo dla jeszcze większej trwałości. Najpierw dokładnie i na całej głębokości wypełniamy szczelinę. Później nakładamy drugą warstwę do zlicowania z powierzchnią ściany lub sufitu i ewentualnie zatapiamy w niej siateczkę zbrojącą o szerokości co najmniej 10 cm, co pozwoli uniknąć przykrej niespodzianki w postaci odnowienia się pęknięcia. Siateczkę montujemy wykorzystując szpachelkę: przyciskamy ją do świeżej zaprawy, aż zatopi się w pełni i nie będzie widoczna.

REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: ATLAS