Dachówka Amber 12V

Podziel się:
Aranżacja poddasza to wyzwanie, które dotyczy nie tylko kwestii wyposażenia wnętrza. Znaczący wpływ na komfort mieszkania pod dachem mają również kwestie izolacji oraz rodzaju pokrycia dachowego.

fot. Braasfot. BraasPoddasze to znakomite miejsce do aranżacji każdego rodzaju pomieszczenia. Przy możliwościach nowoczesnego budownictwa szkoda zostawić je niewykorzystane. Sypialnia, pokój dziecięcy, biuro czy nawet kuchnia – możliwości są nieograniczone.

Jeżeli planujemy zagospodarować nasze poddasze na pomieszczenie użytkowe warto pamiętać jednak nie tylko o wystroju wnętrza, który jest bardzo istotny, ale również o kwestii akustycznej oraz termicznej.
REKLAMA:

Ciszej znaczy lepiej

Normy prawne stanowią, że dopuszczalny poziom dźwięku przenikającego do mieszkania z zewnątrz nie może przekraczać czterdziestu decybeli w ciągu dnia oraz trzydziestu decybeli w porze nocnej. Jest to hałas na poziomie niższym niż głośność zwykłej rozmowy. Przy wyższych wartościach ciężko będzie nam wypocząć.

Aby uniknąć nadmiernego hałasu w pomieszczeniach znajdujących się bezpośrednio na poddaszu, warto pomyśleć o odpowiednim wyciszeniu już na etapie projektu. Solidna dachówka i skuteczna izolacja zapewnią komfort nawet podczas ulewnego deszczu.

Amber 12V – cisza i spokój

Masa dachówki Amber12V (3,6kg) sprawia, że nie jest łatwo wprawić ją w drgania. Dzięki temu stanowi bardzo skuteczną barierę przed hałasem z zewnątrz. W przypadku pokrycia dachu blachodachówką, dźwięk dudnienia kropli deszczu o blachę, szczególnie na poddaszu, może okazać się uciążliwy dla domowników. Dachówka skutecznie tłumi odgłosy spowodowane deszczem oraz porywami wiatru.

fot. Braasfot. Braas

Praktyczna i estetyczna

Zastosowanie dachówki, w odróżnieniu od blachodachówki, przyczynia się również do lepszej termoizolacji. Zapewnia ona stabilną temperaturę w pomieszczeniach pod dachem bez względu na porę roku. Latem, kiedy na zewnątrz panuje wysoka temperatura, dachówki wolniej się nagrzewają. Dzięki temu temperatura w pomieszczeniu nie jest zbyt wysoka. Z kolei zimą dachówki wolno oddają ciepło, które „nie ucieka” przez dach.

Dodatkowym atutem ceramicznej dachówki Amber 12V jest nowoczesny wygląd. Nawet dacho prostej formie będzie wyglądał solidnie i elegancko. Amber 12V dostępna jest w czterech kolorach: ceglanym, miedzianym, brązowym oraz antracytowym.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Monier
#dachy #dach #zewnatrz_bud #dachowka #monier #produkty #Pokrycia dachowe

Więcej tematów: