Program Gwarancji Jakości Styropianu - kupuj z głową

Podziel się:
Rynek budowlany oferuje wiele odmian styropianu, które kuszą swoimi nazwami, cenami, niecodziennymi parametrami. Często okazuje się, że świadomemu Klientowi, który szuka wartościowych produktów, trudno podjąć prawidłową decyzję zakupu. W wyniku tego, często traci swoje pieniądze, bo nie jest w stanie zweryfikować jakości styropianu.

Program Gwarancji Jakości Styropianu - kupuj z głowąTakże rekomendacje i certyfikaty nie gwarantują odpowiedniej klasy produktu, gdyż okazuje się , że styropiany o λD (lambdzie deklarowanej) na poziomie 0,044-0,045 W/mK i gorszej, często nawet przy grubościach 12÷14 cm nie zapewniają uzyskania aktualnie obowiązującego współczynnika na poziomie U≤0,3 W/m2K (UWAGA! Wkrótce zostanie zaostrzony).

Realnym wyznacznikiem jakości, może być zbadanie gęstości paczki, bo od gęstości zależy współczynnik przewodzenia ciepła λD. Takie badanie można wykonać samemu, dzieląc uzyskaną wagę paczki przez jej objętość i porównać z deklaracjami producenta na opakowaniu lub etykiecie.
REKLAMA:

Patron programu

Przedsięwzięciu patronuje Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS). Uczestnicy programu zaopatrują swoje wyroby dodatkową tabelą o wielkości 10x30 cm, w której znajdują się dane na temat najważniejszych cech deklarowanego wyrobu:

- wartości CS (wytrzymałość na ściskanie)
- współczynnika przewodzenia ciepła (lambda)
- minimalnej wagi

Austrotherm przyłączając się do programu jako pierwszy przygotował opakowania informujące o kluczowych parametrach wyrobu, a także tabelę minimalnych wag paczek, która w przejrzysty sposób pomaga na podstawie wagi określać gęstość wyrobów.

Fot. AustrothermFot. Austrotherm
Fot. AustrothermFot. Austrotherm
Załączona tabela ma charakter uniwersalny i może mieć zastosowanie do kontroli jakości wszystkich styropianów, szczególnie tych producentów, którzy nie wprowadzili dodatkowych oznaczeń.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Austrotherm
#wiadomości #izolacje #styropian #docieplanie #austrotherm

Więcej tematów: