Baumit na Ukrainie

Podziel się:
10 września 2012, 25 km od stołecznego Kijowa, otwarto pierwszy zakład produkcji mieszanek suchych firmy Baumit na Ukrainie. W otwarciu uczestniczyło 350 zaproszonych gości.

Należący do Schmid Industrie Holding ukraiński oddział Baumit zainwestował 10 mln Euro w budowę najnowocześniejszego zakładu produkcji mieszanek suchych na Ukrainie. Zdolność produkcyjna fabryki sięgnie 120 000 ton rocznie. Na skraju trzymilionowej metropolii, w obszarze której koncentruje się ponad 40% całej aktywności kraju w budownictwie, produkowane będą tynki ręczne i maszynowe wewnętrzne i zewnętrzne oraz jastrychy, kleje do płytek, zaprawy klejowo-szpachlowe i mineralne tynki szlachetne.

Otwarcie zakładu Baumit na Ukrainie, od lewej: Sergiy Zagorodniy, prezes firmy generalnego wykonawcy AZBI, mgr Robert Schmid, prezes Baumit Beteiligungen GmbH i Wladimir Karlow, prezes Baumit Ukraina, fot. BaumitOtwarcie zakładu Baumit na Ukrainie, od lewej: Sergiy Zagorodniy, prezes firmy generalnego wykonawcy AZBI, mgr Robert Schmid, prezes Baumit Beteiligungen GmbH i Wladimir Karlow, prezes Baumit Ukraina, fot. Baumit Ukraina rozpoczęła działalność na tym obejmującym prawie 46 mln mieszkańców rynku już w 2004 roku i dziś jest jednym z czołowych dostawców systemów ociepleń na Ukrainie. Od czasu wejścia firmy Baumit na rynek jej systemami ociepleń pokryto ponad 6 milionów metrów kwadratowych ukraińskich elewacji. Ze względu na wysoki potencjał, Ukraina jest dla naszego koncernu jednym ze strategicznych rynków. Trudno w to uwierzyć, ale 90% wszystkich budynków na Ukrainie, co odpowiada 1 miliardowi metrów kwadratowych fasad, nie posiada żadnych ociepleń i pilnie wymaga modernizacji termicznej, aby osiągnąć zgodność z aktualnie obowiązującymi normami oszczędności energii. Działania te należą na Ukrainie do ogólnokrajowych celów, jako środek służący zmniejszeniu zależności energetycznej od zagranicy – tak Robert Schmid, prezes Baumit Beteiligungen GmbH, podsumowuje zaangażowanie na Ukrainie.
REKLAMA:

Obecnie Baumit zatrudnia na Ukrainie 54 pracowników i dzięki nowemu zakładowi, pod względem logistycznym, jest w stanie optymalnie obsługiwać obwód kijowski. Naszym celem jest zapewnienie dostępności produktów Baumit na terenie całego kraju. To będzie wymagało znacznego zwiększenia mocy produkcyjnych. Wobec ogromnego potencjału rynku pierwszy zakład w Browarach jest tylko pierwszym krokiem w przyszłość, dodaje Robert Schmid. Uruchomienie produkcji mokrej w tej samej lokalizacji planowane jest już na rok 2014.

Zakład Baumit na Ukrainie, fot. BaumitZakład Baumit na Ukrainie, fot. BaumitPodczas towarzyszącej otwarciu zakładu konferencji prasowej Robert Schmid w kilku zdaniach podsumował wybór lokalizacji nowego zakładu produkcyjnego firmy Baumit: Tak zwani analitycy uważają dziś, że rynki wschodnioeuropejskie są krytyczne i nie są ‚sexy‘. Rzeczywiście te rynki są trudne. Ale faktem jest to, że Europę Wschodnią zamieszkuje wielu pracowitych i ambitnych ludzi, którzy chcieliby też żyć tak dobrze, jak my w Austrii. Nie widzę powodu, dla którego miałoby to się udać Chińczykom lub Hindusom, a większości wschodnich Europejczyków - nie. Dlatego pozostajemy wierni Europie Wschodniej i inwestujemy dalej. Na szczęście jesteśmy przedsiębiorstwem rodzinnym, które nie musi orientować się na wyniki krótkookresowe i dlatego możemy podejmować długofalowe działania.

Wsparcie koncernów materiałów budowlanych

Za firmą Baumit od 25 lat stoją dwa austriackie koncerny materiałów budowlanych, które są w 100% własnością rodzinną Schmid Industrie Holding i Wietersdorfer Gruppe. Zatrudniający 4 800 pracowników Schmid Industrie Holding osiągnął w roku 2011 obrót wartości 1,3 mld EUR. Do najważniejszych składników oferty koncernu należą dziś wapno, cement, systemy elewacyjne, tynki i jastrychy, produkty chemii budowlanej oraz materiały izolacyjne. Schmid Industrie Holding łączy 90 przedsiębiorstw z 19 krajów, m.in. Wopfinger Baustoffindustrie, Baumit Beteiligungen GmbH, Austrotherm, Murexin, Lorencic und Wolf Plastics.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Baumit
#wiadomości #ściany #docieplanie #baumit

Więcej tematów: