Klasyczne meble w nowoczesnym wydaniu

Podziel się:
Klasyczna linia wzornicza to kształt, który sprawdzi się w wyrafinowanym wnętrzu. Co jednak zrobić, żeby klasyka zyskała nowy blask i pasowała do nowoczesnych wnętrz, zachowując swoją elegancję? Projektanci Bydgoskich Mebli mają na to sposób.

Fot. IMS GROUPFot. IMS GROUPNowoczesność to zmiana, ruch i dynamika. Wzornictwo co sezon dostarcza nam kolejnych trendów we wnętrzach, proponując nowe rozwiązania i inspiracje. Wybór powinien być jednak przemyślany, ponieważ zakup mebli to inwestycja na lata.

Jak ożywić klasyczny kształt kredensów, regałów, szaf i witryn? Ciekawym pomysłem jest odciążenie ich ze ścisłej zabudowy szaf i drzwiczek. Lekkości klasycznym projektom dodadzą nowocześnie zaprojektowane przeszklenia i śmiałe, eleganckie zestawienia kolorystyczne. Kolekcja Laviano marki Bydgoskie Meble to połączenie szarego, piaskowego wykończenia osadzonego w szlachetnym ciemnym brązie, dzięki czemu aranżacja salonu nabiera lekkości i dynamiki. Solidna podstawa z litego drewna to idealna oprawa dla szklanych frontów, uzupełnionych wyrazistymi, metalowymi uchwytami, które bezbłędnie komponują się ze szkłem. Geometrycznie proste, duże płaszczyzny, a także asymetryczne przeszklenia i wysoki połysk frontów pozwalają dostrzec nowoczesną dynamikę śmiałego designu zaklętą w klasycznej formie.

Fot. IMS GROUPFot. IMS GROUPPonadczasowa elegancja we wzornictwie niejedno ma oblicze. Faliste linie i finezyjnie wygięte łuki to klasyczny urok stylu secesyjnego. Nawiązanie do secesji sugeruje styl retro. Nic bardziej mylnego. Kolekcja Villa odtwarza urok minionej epoki zachowując elegancką smukłość i miękką formę, ale jednocześnie ukrywa dużo niespodzianek: meble są nastrojowo podświetlone lampkami halogenowymi, a gładkie, wypolerowane powierzchnie o ciemnym wybarwieniu są ukoronowane i rozświetlone jednopunktowymi uchwytami ozdobionymi kryształami Swarovskiego.

Fot. IMS GROUPFot. IMS GROUPNaturalny materiał i czytelny, przejrzysty kształt to najważniejsze składniki każdej eleganckiej aranżacji. Prawdziwie wyrafinowane wnętrza cechuje jednak rys wyrazistej indywidualności i nieszablonowe rozwiązania: połączenia kolorów, podkreślenie detali, wydobycie naturalnego piękna materiału. Wybierając styl do swojego domu, warto poszukać wzornictwa, które podkreśli charakter domowników i stworzy harmonijną przestrzeń do życia.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: IMS Group
#czytelnia #meble #wnetrza #w wewnatrz_bud #Meble pokojowe

Więcej tematów: