Płyty Heradesign

Podziel się:
Decyzje materiałowe odgrywają coraz większą rolę we współczesnej architekturze. Inwestorzy chcą budować z materiałów naturalnych, łatwych w obróbce, o doskonałych właściwościach w zakresie fizyki budowli. Płyty wykończeniowe z wełny drzewnej Heradesign spełniają wszystkie te kryteria.

Fot. HeradesignFot. HeradesignPłyty Heradesign są głównie stosowane jako materiał do efektownego wykańczania wnętrz i do kształtowania przyjaznego klimatu akustycznego pomieszczeń. O ich wyjątkowych właściwościach decyduje materiał z którego są wykonane – czyli wełna drzewna.

Płyta z klimatem

Wełna drzewna używana do produkcji płyt Heradesign jest to materiał wytwarzany z drewna I gatunku przy użyciu specjalnej maszyny strugającej. Urządzenie struga włókna o długości ok 40 cm, które wraz ze zmieloną skałą magnezytową (spoiwem) z dodatkiem wody, spajane są w płytę za pomocą prasy. Tak powstała struktura jest odporna na działanie szkodników, uszkodzeń mechanicznych oraz wysokiej wilgotności w pomieszczeniach (do 90% wilgotności względnej). Akustyczne płyty Heradesign kształtują również mikroklimat pomieszczeń – są materiałem higroskopijnym.
REKLAMA:

Fot. HeradesignFot. HeradesignDzięki otwartej strukturze wełny drzewnej płyty marki Heradesign można wielokrotnie malować w trakcie eksploatacji bez znacznych strat pochłaniania hałasu ( jest to jedyne takie rozwiązanie na rynku). W dłuższym czasie ich stosowanie zmniejsza więc znacząco koszty eksploatacji obiektu i idealnie wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju (czas użytkowania płyt wynosi nawet do 25 lat). Można je przy tym malować na dowolny kolor wg palety RAL, co daje ogromne możliwości architektonicznego kształtowania wnętrza.

Odporne i łatwe w montażu

Pomimo, że wykonane z naturalnych materiałów, płyty z wełny drzewnej marki Heradesign są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne – a więc z powodzeniem można stosować je w pomieszczeniach poddawanych intensywnej eksploatacji, takich, jak szkoły, restauracje czy obiekty sportowe (przy odpowiedniej podkonstrukcji płyty odporne są na uderzenie piłką). Płyty marki Heradesign ze względu na swoje ekologiczne cechy oraz trwałość są na przykład wykorzystywane we wszystkich, europejskich restauracjach sieci McDonald’s. Z kolei odporność na działanie wysokiej wilgotności sprawia, że mogą one być stosowane na basenach i w aquaparkach.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Heradesign
#wnetrza #na sciany #plyty #na sufit #do wewnatrz_bud #produkty #Materiały wykończeniowe

Więcej tematów: