Kurs Stylizacji Wnętrz w szkole Educoncept

Podziel się:
Dla niektórych stylizacja wnętrz to oryginalny sposób na spędzenie wolnego czasu, dla innych pomysł na ciekawą karierę zawodową. Jednych i drugich łączy pasja tworzenia pięknych wnętrz. Od niedawna tajniki stylizacji wnętrz zgłębiać można pod okiem specjalistów ze szkoły Educoncept.

Fot. EduconceptFot. Educoncept Po świecie mody styliści z rozmachem wkraczają do naszych domów i mieszkań. Nie rywalizują oni z architektami wnętrz, wręcz przeciwnie wspierają ich w czynieniu naszych domów pięknymi i budowaniu w nich niezwykłej atmosfery. Bez względu na to, czy traktujemy stylizację wnętrz w kategoriach hobby, które pozwala nam się zrelaksować i zapomnieć o ciężkim tygodniu, czy jako zawód z którym wiążemy konkretne ambicje i nadzieje, warto się w tym kierunku kształcić i rozwijać swoje zainteresowania.

Powrót do szkoły

Do niedawna jedyną metodą nauki stylizacji wnętrz była praktyka u boku specjalistów pracujących przy produkcji sesji wnętrzarskich. Zważywszy, że nie jest to zawód zbyt popularny, więc i szanse podpatrywania profesjonalistów podczas pracy były bardzo małe. Od niedawna sytuacja uległa zmianie, bo z początkiem tego roku ruszył pierwszy w Polsce Kurs Stylizacji Wnętrz, którego pomysłodawcą i organizatorem jest szkoła Educoncept. Kurs stanowi uzupełnienie wiedzy z zakresu projektowania i aranżacji wnętrz. Skierowany jest zarówno do profesjonalnych architektów i projektantów wnętrz, jak i amatorów, którzy pragną wykorzystać zdobytą wiedzę podczas stylizacji własnych przestrzeni domowych.

Fot. EduconceptFot. Educoncept

Z wizytą na kursie

Dobrą okazją do podpatrzenia, jak w praktyce wygląda kształcenie przyszłych stylistów, była niedawno zakończona kolejna edycja kursu w Educoncept. Na początek uczestnicy otrzymali merytoryczne wprowadzenie w tematykę stylizacji. Były wykłady z historii sztuki, designu i zasad aranżacji wnętrz. Następnie przyszedł czas na chrzest bojowy, a więc gruntowną weryfikację zdobytej wiedzy i umiejętności podczas warsztatów. Pod czujnym okiem stylistki Aleksandry Buczkowskiej kursanci mieli za zadanie tworzyć stylizacje zgodne z zadanym tematem. Nie obyło się bez konstruktywnych uwag i praktycznych wskazówek, ale efekt końcowy pozytywnie zaskoczył nawet prowadzącą zajęcia. Dodatkową atrakcją dla kursantów był fakt, że warsztaty odbywały się na profesjonalnym planie zdjęciowym, w studio fotograficznym Nitro & Lokomotywa, Krzystofa Zasuwika.
REKLAMA:

Uczestnikom szczególnie przypadły do gustu wypieki z Batidy, które stały się bohaterami tej stylizacji. Swoim zapachem kusiły kursantów i z trudem wytrwały do końca warsztatów. Niezwykle cenny wkład w powstające stylizacje wnieśli inni partnerzy szkoły, w tym marki IKEA, NAP, Benjamin Moore, Monada, Internity, Decoina, które udostępniły na potrzeby kursu i powstających stylizacji - meble, oświetlenie, dekoracje, tekstylia i farby.

Fot. EduconceptFot. EduconceptTradycją Kursu Stylizacji Wnętrz w Educoncept jest nagradzanie najlepszych stylizacji powstałych podczas warsztatów. Podobnie było i tym razem. Laureatka pierwszego miejsca weźmie udział w stylizacji sesji dla jednego z eleganckich magazynów wnętrzarskich. Kolejne miejsca na podium uhonorowane zostały prenumeratą miesięcznika “Czas na Wnętrze”. Dodatkowym bonusem dla kursantów są zdjęcia reporterskie z warsztatów, które Educoncept udostępnia w wersji cyfrowej, a te stanowić mogą początek profesjonalnego portfolio.

Już 17 listopada rusza następna edycja Kursu Stylizacji Wnętrz w szkole Educoncept. To kolejna okazja na zostanie profesjonalnym stylistą wnętrz. Więcej informacji na temat szkoleń i kursów organizowanych przez Educoncept - Instytutu Edukacji i Kreatywności znaleźć można na stronie internetowej www.educoncept.pl .
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Educoncept
#wiadomości #wewnatrz_bud #wnetrza #szkolenia

Więcej tematów: