Deante partnerem akcji Corner of Design

Podziel się:
Współpraca Deante z młodymi projektantami nabrała nowego wymiaru podczas tegorocznej edycji targów beECO. Przekazane przez firmę produkty wyposażenia wnętrz zyskały drugie życie w trakcie warsztatów prowadzonych w strefie Corner of Design.

Fot. DeanteFot. DeanteJedną z największych atrakcji pierwszej edycji Targów Ekologicznego Stylu Życia beECO 2012, które odbyły się w dniach 12-14 października w Centrum Konferencyjno–Wystawienniczym MTŁ w Łodzi, była strefa Corner of Design. Młodzi projektanci pokazali w niej jak można zmieniać wygląd, funkcje i znaczenie przedmiotów, których używamy na co dzień lub które nie są nam już potrzebne. Wykorzystując stare gazety, butelki po napojach czy banery reklamowe, tworzyli zabawki, torby, a nawet lampy i dywany. W odbywających się w ramach Corner of Design, otwartych warsztatach udział mogli wziąć wszyscy odwiedzający targi, a bezpłatny wstęp na zajęcia sprawił, że zainteresowanie nimi było ogromne. Wykorzystywane w ich trakcie produkty przekazała młodym artystom między innymi firma Deante. Materiały, jak węże natryskowe, elementy instalacji, metalowe rurki i nakrętki, w rękach starszych i młodszych uczestników targów zamieniały się w zabawki i elementy wystroju wnętrza. Projektanci pokazywali, jak nadać rzeczom nowe, zupełnie inne od oryginalnego przeznaczenie i wykorzystać wszystko, co możemy znaleźć w naszym otoczeniu.
REKLAMA:

Fot. DeanteFot. DeanteCorner of Design miał za zadanie prezentacje nowoczesnego polskiego wzornictwa przemysłowego i młodych projektantów przy jednoczesnej promocji ekologicznego stylu życia, którego ważnym elementem jest recykling materiałów. Przetwarzanie produktów i nadawanie im nowych funkcji ogranicza ilość odpadów i pomaga dbać o środowisko. Firma Deante chętnie współpracuje z młodymi artystami i wspiera podobne inicjatywy, szczególnie związane z ekologicznym designem. Tegoroczna edycja Corner of Design była już drugą, w trakcie której wykorzystano materiały przekazane przez Deante i z pewnością nie ostatnią, w której firma weźmie udział.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Deante
#wiadomości #targi #wnetrza #lazienka #deante

Więcej tematów: