Wystawa prac młodych talentów

Podziel się:
Galeria Wnętrz Giant Meble oraz Dzienny Ośrodek Adaptacyjny nr 1 w Poznaniu są organizatorami wystawy prac młodych talentów, która odbędzie się w dniach 26.11. – 20.12.2012 w Galerii Giant Meble w Poznaniu.

Fot. Galeria Wnętrz Giant MebleFot. Galeria Wnętrz Giant MebleCelem wystawy i całego projektu organizowanego pod hasłem: „Najważniejsze jest w środku” jest zaprezentowanie szerokiej publiczności jak nieszablonowe i inspirujące do innego postrzegania świata, przedmiotów, ludzi i piękna mogą być prace kreowane przez młodych twórców z niepełnosprawnością intelektualną.

Wystawa prac, które powstały w pracowni plastycznej Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu, odbędzie się w nowej Galerii Inspiracji – Galerii Wnętrz Giant Meble, która stawia sobie za cel wspieranie młodych talentów, a także zachęcenie Wielkopolan do uczestnictwa w projektach poświęconych ludziom i sztuce.

Fot. Galeria Wnętrz Giant MebleFot. Galeria Wnętrz Giant Meble- Prace plastyczne powstałe w naszej pracowni to szansa zobaczenia innego sposobu obrazowania świata – mówi Marlena Kwitowska, opiekunka z Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu. – To właśnie ci nieprofesjonalni, niestandardowy twórcy potrafią zaczarować rzeczywistość, odrealnić ją, poprawić, pokolorować świat i sprawić, że w żółtej plamie zobaczymy słońce. Nasi ośrodkowi twórcy nie posiadają wykształcenia artystycznego, często nie dysponują świetnym warsztatem, ich prace stanowią medium, którego głównym zadaniem jest przekaz o ładunku emocjonalnym, to komunikaty przekazane za pośrednictwem obiektu plastycznego, w języku sztuki. Fakt późniejszej ekspozycji efektów pracy jest bardzo ważny, ponieważ podnosi poczucie własnej wartości. Stąd tak ważna jest rola widza, adresata tych dzieł. Wciąż poszukujemy nowych, atrakcyjnych form ekspresji naszych twórców, szukamy ich mocnych stron, talentów, możliwości dalszego ich rozwoju.

Inauguracja wystawy nastąpi 26 listopada o godzinie 17:00 w lokalu nr 5 w Galerii Giant Meble przy ulicy Krzywoustego 68 w Poznaniu. Uczestnicy wernisażu będą mieli okazję porozmawiać z twórcami, a także uczestniczyć w interesujących prezentacjach multimedialnych. To nie jedyne atrakcje, które przygotowali na czas wystawy organizatorzy.

Fot. Galeria Wnętrz Giant MebleFot. Galeria Wnętrz Giant Meble- Przez cały czas trwania wystawy będą organizowane warsztaty – wyjaśnia Agnieszka Śliwka-Gumienna, koordynator projektu po stronie Galerii Giant Meble. – Ich szczegółowy plan można znaleźć w harmonogramie, dostępnym także na naszej stronie internetowej. Do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych pogłębianiem swojej kreatywności oraz wrażliwości na otaczający świat.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie internetowej: http://www.giantmeble.pl/poznan/pl/mlodetalenty.html

HARMONOGRAM WYSTAWY:

26 listopada 2012, godzina 17:00 (poniedziałek)
REKLAMA:

WERNISAŻ

Powitanie gości oraz przedstawienie założeń wystawy przez przedstawicieli Galerii Giant Meble i Ośrodka Adaptacyjnego
Kilka słów o powstawaniu prac, prezentacja nagranych wywiadów z artystami
Przedstawienie artystów
Prezentacje multimedialne:
„Chagall czyli życie jak we śnie” - Autor: Krzysztof Jendras
„Kobiety”- autor: Piotr Bartoszewski
„Świat według van Gogha”- autor: Paweł Witczak
„Aparat do bani”- autor: Anna Karolina Krzyżanowska
Prezentacja programu kolejnych wydarzeń w ramach wystawy, podziękowanie oraz krótka prezentacja Sponsorów i Partnerów wystawy

1 grudnia 2012, godziny 12:00-14:30 (sobota)

WARSZTATY „PROJEKTUJ KREATYWNIE”

Warsztaty, których celem jest stworzenie projektu (z wykorzystaniem kredek, ołówka, farb itp.) lub modelu mebla z materiałów odpadowych. W zadaniu może wziąć udział każda osoba odwiedzająca w tym dniu Galerię Giant Meble. Podpisane prace wezmą udział w organizowanym przez Galerie konkursie „Projektuj kreatywnie”

5 grudnia 2012, godziny 12:00-14:30 (środa)

WARSZTATY „NAJPIĘKNIESZE JEST W ŚRODKU”

Warsztaty, które stawiają na kreatywność. Przygotowane podczas nich prace zakładają pełną dowolność interpretacji. Mogą wziąć w nich udział wszyscy chętni. Podpisane prace również wezmą udział w konkursie, a autorzy najciekawszych otrzymają niespodzianki. Ogłoszenie wyników nastąpi 13 grudnia – na kolejnych warsztatach.


13 grudnia 2012, godziny 10:30-13:00 (czwartek)

WARSZTATY „GIANT-GIGANTYCZNE”

Celem warsztatów jest stworzenie ponadnaturalnej wielkości konstrukcji z szarego, skręcanego i gniecionego papieru. Forma modelu może być dowolna, inspirowana elementami wystroju wnętrz. Do zabawy wraz z twórcami DOA oraz uczniami organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych.

18 grudnia 2012, godziny 12:00-13:30 (czwartek)

WARSZTATY „GIANT-OZAUR”

Twórcy DOA oraz studenci wykonają w ramach tych warsztatów projekty elementów wystroju wnętrz (wzory tapet, zasłon, figurek, mebli itp.) z wkomponowanym napisem „GIANT”. Najlepsze prace zostaną wywieszone w galerii.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Galeria Wnętrz Giant Meble
#wiadomości #meble #sponsoring #wewnatrz_bud #wnetrza

Więcej tematów: