Fabryka Okien na żywo po raz drugi z Roto

Podziel się:
W dniach 29.01.-1.02.2013 r. podczas poznańskich targów Budma/WinDoor-tech już po raz drugi zrealizowany został wyjątkowy projekt Fabryka Okien PCV na Żywo, a jego efekty w postaci gotowych okien przekazane zostały placówce dziecięcej prowadzonej przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Wśród partnerów, a tym samym wykonawców nie mogło i tym razem zabraknąć firmy Roto, która zaprezentowała, jak wygodne i bezpieczne może być korzystanie z okien wyposażonych w odpowiednie okucia.

Fot. RotoFot. RotoPodczas pierwszej odsłony Fabryka Okien PCV na Żywo cieszyła się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających poznańskie targi. Nie inaczej było i w tym roku, a zbudowany na potrzeby projektu zaawansowany technologicznie park maszynowy, odzwierciedlający rzeczywistą sytuację w zakładzie produkcyjnym, przyciągnął rzesze zainteresowanych. Na w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej dostarczonej przez Rotox obejrzeć można było cały proces tworzenia okna z PCV na wszystkich jego etapach. W czasie czterech dni trwania targów przy współpracy takich partnerów jak Roto, Adams, Aluplast, Polskie Szyby Termoizolacyjne, Sadowski Software oraz MFO wyprodukowano 67 prawdziwych okien spełniających najwyższe normy jakości. Aby parametry techniczne okien niczym nie odbiegały od produktów dostępnych na rynku, o kontrolę jakości zadbali wewnętrzni eksperci firm oraz innowacyjne Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej, które na miejscu badało funkcjonalność i solidność schodzących z taśmy wyrobów. Podobnie, jak w przypadku pierwszej edycji Fabryki Okien PCV - na Żywo, projektowi towarzyszył szczytny cel – tym razem wyprodukowane okna przekazane zostały na potrzeby prowadzonej przez krakowski Caritas placówki opiekuńczo-leczniczej dla dzieci. W myśl rekomendacji Roto dla rynku: okna zgodnie z funkcją pomieszczeń, w przygotowywanych na żywo modelach zastosowano okucia Roto NT TiltFirst. Technologia najpierw uchyl, potem otwórz gwarantuje komfort i bezpieczeństwo dzieci, które przekręcając klamkę o 90° mogą jedynie uchylić okno. Otworzyć je mogą tylko osoby posiadające klucz do zamka w klamce, dzięki temu mamy pewność, że maluchy pozostawione same w pokoju nie wypadną przez otwarte okno. Zaprojektowane z myślą o najmłodszych okucia powiązane są ściśle z przeznaczeniem oraz funkcją budynków placówek Caritasu, dlatego też naturalne było ich wykorzystanie podczas produkcji okien na żywo.
REKLAMA:

Fot. RotoFot. RotoTegoroczna edycja Fabryki Okien PCV – na żywo pokazała, że prezentacja produktu nie musi ograniczać się do standardowych form, a jednocześnie mogą przyświecać jej cele związane ze pozasprzedażową działalnością i społeczną odpowiedzialnością przedsiębiorstw.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Roto
#okna #wiadomości #okno #targi #okna i drzwi #roto #pvc

Więcej tematów: