Elastyczny system kominowy do kotłów kondensacyjnych

Podziel się:
Firma MK Systemy Kominowe wprowadza na polski rynek elastyczny system jednościenny przeznaczony do przystosowywania starych, trudno dostępnych szachtów kominowych do pracy z kotłami kondensacyjnymi. MK Flex z klasą ciśnieniową P1 (200 Pa) to wkładka kominowa, która może być montowana nawet w kominach posiadających tzw. uskoki.

MK Flex P1MK Flex P1MK, lider wśród polskich producentów systemów odprowadzania spalin ze stali szlachetnych, poszerza swoją ofertę o kolejny produkt, który rewolucjonizuje aktualne podejście do kominów. Dotychczasowe elastyczne systemy kominowe nie zapewniały odpowiedniej szczelności, przez co mogły być stosowane tylko do pracy na sucho w kotłowniach atmosferycznych. Firma MK, odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, znalazła sposób, aby wyeliminować tę niedogodność. Eksperci żarskiego producenta systemów kominowych opracowali projekt wkładki kominowej uzupełnionej o specjalne złączki, które zlikwidowały wszystkie niechciane nieszczelności. Dopełnieniem instalacji takiego systemu jest użycie silikonu wysokotemperaturowego (200°C) w miejscu połączenia złączki z rurą FLEX. Dzięki temu zabiegowi nowy MK Flex z klasą ciśnieniową P1 (200 Pa) dopuszczony został do pracy na mokro z kotłami kondensacyjnymi.

MK Flex P1 w rolceMK Flex P1 w rolce- Jesteśmy otwarci na dialog z inwestorami oraz dystrybutorami, staramy się na bieżąco odpowiadać na ich potrzeby – tłumaczy Anna Rotkis, Dyrektor Biura Sprzedaży i Marketingu firmy MK Systemy Kominowe. – Nasz nowy produkt, MK Flex z klasą ciśnieniową P1, stanowi reakcję na liczne pytania o system, który można stosować w trudnych warunkach montażowych do pracy na mokro. Pamiętać należy jednak, że będzie działał prawidłowo tylko jako system – składający się z dwóch złączek uszczelnionych silikonem i stalowego, elastycznego przewodu, występującego w dwóch wariantach, pojedynczym i podwójnym.
REKLAMA:

MK Flex z klasą ciśnieniową P1 to system kominowy, który wyróżnia się niezwykłą elastycznością, dzięki niej z powodzeniem może być stosowany w szachtach posiadających uskoki lub nieregularny kształt. Zastosowanie specjalnych złączek na jego końcach natomiast sprawia, że nadaje się także do pracy na mokro. Warte podkreślenie jest jednak to, że prawidłowe działanie systemu MK Flex P1 gwarantuje jedynie stosowanie go w całości, czyli w zestawie składającym się z dwóch złączek i stalowego przewodu. Złączki są bardzo łatwe w montażu, lecz aby uzyskać pożądaną klasę ciśnienia, należy po zamontowaniu je uszczelnić silikonem. Wyposażone są one w specjalne otwory ułatwiające wprowadzenie do silikonu. Właściwie użytkowany najnowszy produkt MK sprawdzi się nawet w trudnych przypadkach, gdy kotłownia wymaga modernizacji, a szacht kominowy jest stary lub trudno dostępny.

MK złączka Flex kielich MKKSMK złączka Flex kielich MKKSMK złączka pośrednia FLEXMK złączka pośrednia FLEX
Dane techniczne:
- W skład systemu wchodzą 2 złączki, silikon wysokotemperaturowy ( 200°C) i stalowy przewód elastyczny FLEX.
- System może pracować do temperatury: 200C°
- Gwarancja: 5 lat, silikon zgodnie z gwarancją producenta
- Pojedyncza i podwójna ścianka zewnętrzna o grubości 0,1 mm, gat 1.4404
- Paliwo: gaz i olej
- Ciśnienie – P1 (200 Pa)
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: MK Systemy Kominowe
#czytelnia #instalacje #systemy #komin #mk #Kominy - systemy, budowa

Więcej tematów: