Zważywszy na rosnące wymagania dotyczące energooszczędności w budynkach, coraz popularniejsze staje się pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych. Jednym ze sposobów naturalnego ogrzewania domu jest montaż przeszkleń z szyb CLIMATOP LUX.


REKLAMA:
Zewnętrzną stronę wewnętrznej szyby pokryto opatentowaną powłoką PLANITHERM LUX, która stanowi efektywną barierę dla promieni podczerwonych. Ciepło generowane przez urządzenia i mieszkańców jest odbijane z powrotem do wnętrza budynku. Ta sama powłoka zastosowana po wewnętrznej stronie szyby zewnętrznej służy maksymalizacji zysków z promieni słonecznych, przepuszczając aż do 62% energii. Zastosowanie szkła float sprawia, że szyba jest praktycznie przezroczysta dla światła słonecznego, co dodatkowo wpływa na podniesienie uzysków energii ze słońca i oszczędność energii elektrycznej.
Dzięki nowatorskim technologiom, stosowanym już dziś w domach pasywnych, można nie tylko powstrzymać ucieczkę ciepła z wnętrza, lecz również rekompensować straty energii drogą pasywnych zysków słonecznych. Dwukomorowy zestaw szybowy oparty na dwóch powłokach niskoemisyjnych PLANITHERM LUX, ciepłej ramce SWISSPACER i przestrzeniach międzyszybowych wypełnionych argonem daje więcej korzyści niż najcieplejsze ściany. Dla przykładu energooszczędny dom o łącznej powierzchni 150 m2 i rocznym zapotrzebowaniu na energię EP=160 kWh/m2 potrzebuje 24 tysięcy kilowatogodzin energii do celów grzewczych.
Montując okna i drzwi o łącznej powierzchni szklenia w technologii CLIMATOP LUX równej 25 m2 zyskujemy aż 25 tysięcy kilowatów, co odpowiada 100 litrom oleju opałowego. To realna oszczędność, którą uzyskujemy w naturalny, zupełnie nieszkodliwy dla środowiska sposób. Paradoksalnie, im większa będzie powierzchnia przeszklona, tym więcej energii wygenerujemy. Ewentualny nadmiar ciepła jest magazynowany w grubych ścianach i stopniowo oddawany do wnętrza budynku, stając się zapasowym źródłem energii.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Climatop lux