Wiśniowski na IV Kongresie Stolarki Polskiej

Podziel się:
W dniach 16 i 17 maja w Bronisławowie odbyła się IV edycja Kongresu Stolarki Polskiej. W spotkaniu uczestniczyło ponad dwustu gości - przedstawicieli producentów stolarki otworowej. Jednym z partnerów wydarzenia była firma WIŚNIOWSKI.

Fot. WiśniowskiFot. WiśniowskiJuż po raz czwarty Kongres zgromadził przedstawicieli wielu firm związanych ze stolarką otworową przedstawicieli władz lokalnych, samorządowych i wojewódzkich, licznych dziennikarzy polskich i zagranicznych. Wspólnie starano się podsumować cały rok w branży, ale także wyznaczyć kolejne cele do zrealizowania. Motywem przewodnim Kongresu była eksportowa działalność polskich firm.

Tegoroczny Kongres został podzielony na trzy bloki tematyczne, w trakcie których poruszano kwestie szans polskich producentów na rynkach zagranicznych, koncepcje działań eksportowych oraz potencjalne zmiany w branży w stolarki polskiej po wejściu w życie zmian legislacyjnych, które nastąpią 1 lipca 2013.
REKLAMA:

Fot. WiśniowskiFot. WiśniowskiJednym z uczestników pierwszego panelu dyskusyjnego był największy polski producent bram i systemów ogrodzeniowych Andrzej Wiśniowski, laureat nagrody Orły Polskiej Stolarki w kategorii „Osobowość Roku 1012”.

Ogłoszenie wyników plebiscytu, w którym brali udział również internauci, było punktem kulminacyjnym programu Kongresu. Nagrodę w imieniu Andrzeja Wiśniowskiego odebrała Katarzyna Świderska, Dyrektor Marketingu w firmie WIŚNIOWSKI.

Fot. WiśniowskiFot. WiśniowskiPani Katarzyna Świderska była również uczestnikiem drugiego panelu dyskusyjnego, w trakcie którego przedstawiciele firm debatowali o obecnej sytuacji eksportowej swoich przedsiębiorstw, ale również o planach na przyszłość: – Na dzień dzisiejszy eksport stanowi 38% naszej sprzedaży. W 2017 roku to na nim będziemy budować swoją strategię sprzedaży, opierając się na wiedzy specjalistów w tej dziedzinie - komentowała Katarzyna Świderska.

Drugi dzień Kongresu upływał pod znakiem zmian legislacyjnych o fundamentalnym znaczeniu dla branży: Deklaracji Właściwości Użytkowych oraz dyrektywy unijnej w sprawie energetycznej charakterystyki budynków. Zaproszeni paneliści rozważali konsekwencje tych zmian, opracowywali potencjalne scenariusze dla rynku stolarki w Polsce po zmianach prawnych.

Fot. WiśniowskiFot. WiśniowskiTegoroczny Kongres można podsumować jako bardzo merytoryczną debatę, która pozwoliła nie tylko wyartykułować pewne problemy obecne w branży, ale przede wszystkim pokazała pełny obraz obecnej sytuacji rynku stolarki otworowej.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Wiśniowski
#okna #wiadomości #brama #okna i drzwi #wisniowski #seminaria

Więcej tematów: