Drzwi łamane

Podziel się:
To idealne rozwiązanie do niewielkich mieszkań. Są wygodne w użytkowaniu, wymagają zdecydowanie mniej miejsca niż tradycyjnie otwierane drzwi, nie ma też potrzeby zapewniania wolnej ściany jak w przypadku drzwi przesuwnych. Są przy tym atrakcyjne wizualnie, trwałe i estetyczne.

Fot. InvadoFot. InvadoDrzwi łamane zbudowane są z dwóch jednakowych elementów, które na górze i na dole, a czasami również pośrodku są połączone specjalnymi okuciami. Konstrukcję tworzy rama z MDF lub drewna klejonego warstwowo z wypełnieniem kartonowym typu plaster miodu. Z zewnątrz skrzydło jest obustronnie obłożone płytą HDF.  

W przypadku tego typu drzwi ogromne znaczenie dla ich trwałości i komfortu użytkowania mają okucia, a zwłaszcza zawiasy łączące obie części skrzydła. Zastosowanie zawiasów sprężynowych pozwala na utrzymanie ich we wzajemnej równoległości w pozycji zamkniętej.

Fot. InvadoFot. InvadoDrzwi dostępne są jako prawe, lewe; można też wybrać łamane drzwi podwójne. Wymiary mogą być różne, podobnie jak kolorystyka (okleina enduro oraz eco-fornir w 19 kolorach), technologie wykończenia powierzchni oraz design. Obok pełnych oferowane są drzwi z różnymi rodzajami przeszkleń, co jeszcze bardziej podnosi ich atrakcyjność. Otwieranie i zamykanie drzwi jest możliwe dzięki górnej prowadnicy, po której porusza się specjalny element jezdny, oraz pozwalającym na obrót skrzydła czopom znajdującym się w elemencie bliższym ościeżnicy.
REKLAMA:

Źródło: Invado
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Invado
#okna #drzwi #wewnatrz_bud #okna i drzwi #invado #produkty

Więcej tematów: