Kolektory marki Buderus na dachu szpitala w Koszalinie

Podziel się:
Kolektory słoneczne zapewnią ciepłą wodę w szpitalu

Fot. BuderusFot. BuderusSpecjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie przeprowadził termomodernizację budynku szpitalnego. W jej ramach na dachu obiektu zamontowano 60 kolektorów słonecznych marki Buderus.

W budynku szpitalnym zamontowano instalację solarną i sześćdziesiąt płaskich kolektorów słonecznych. Celem inwestycji było zmniejszenie wydatków na podgrzewanie wody użytkowej.
REKLAMA:

System podgrzewu c.w.u. oparto na kolektorach słonecznych Logasol SKN4.0 marki Buderus. Urządzenia zamontowano na płaskim dachu szpitala w dwóch polach. W każdym z pól znalazło się po trzydzieści kolektorów, w trzech rzędach po dziesięć kolektorów. Rzędy kolektorów połączono w systemie równoważenia przepływu Tichelmana, dzięki czemu w każdym z nich zapewniono identyczny przepływ nośnika ciepła, a przez to najwyższą sprawność pozyskiwania energii promieniowania słonecznego.

Fot. BuderusFot. BuderusWykorzystane w ramach projektu kolektory spełniły wysokie wymagania postawione w przetargu przez szpital. Inwestor chciał, aby miały europejski certyfikat SOLAR KEYMARK lub inne potwierdzenie jakości przyznane przez akredytowaną jednostkę certyfikującą oraz aby ich producent legitymował się sprawozdaniem z badań, przeprowadzonych przez akredytowane laboratorium badawcze, potwierdzających zgodność kolektorów z normą PN EN-12975-2.

Termomodernizacja budynku szpitalnego Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie weszła w skład działań infrastrukturalnych na rzecz poprawy stanu środowiska w obiektach użyteczności publicznej na terenie Dorzecza Parsęty, prowadzonych w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Buderus
#wiadomości #izolacje #do ogrzewanie #na dach #woda #solar #buderus

Więcej tematów: