Dom zeroenergetyczny

Podziel się:
Budynek taki powstaje w podwarszawskim Legionowie – 6 czerwca br. został wkopany kamień węgielny pod budowę.

Fot. AFRISOFot. AFRISOZgodnie z projektem, budynek będzie miał znikome zużycie energii m.in. dzięki wyposażeniu go w wysokowydajne, efektywne instalacje i innowacyjne urządzenia, które zostaną wykorzystane do produkcji energii na potrzeby jego mieszkańców. Wśród przewidzianych technologii, rozwiązań i urządzeń znalazły się np. pompy ciepła i pompy promieniowe, wiatrak z turbiną wytwarzający energię elektryczną na potrzeby c.w.u., diodowy system oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego, zasilany przez panele fotowoltaiczne, system zarządzania energią w budynku czy system grzewczy bazujący na nowatorskich panelach sufitowych.

Budynek zostanie też wyposażony w wysokiej klasy zawory przygrzejnikowe, gwarantujące hydrauliczną równowagę instalacji. Gwarantują one idealny, zgodny z potrzebami i oczekiwanym komfortem termicznym rozdział ciepła do poszczególnych pomieszczeń, a tym samym ograniczenie konsumpcji energii. Z kolei przed energochłonnym przegrzewaniem wody zabezpieczają trójdrogowe zawory mieszające i sterownik pogodowy ze zintegrowanym siłownikiem. Natomiast trójdrogowe zawory termostatyczne zapewniają uzyskanie przez wodę temperatury dostosowanej do oczekiwań użytkowników i efektywnie chronią przed poparzeniem.
REKLAMA:

Fot. AFRISOFot. AFRISOOptymalizacji procesów związanych ze zużyciem energii i zapewnieniem bezpieczeństwa służą też inne urządzenia, w które wyposażony zostanie budynek GREEN POWER, a mianowicie poliamidowy rozdzielacz do ogrzewania podłogowego, zawory bezpieczeństwa do instalacji grzewczych, solarnych oraz ciepłej wody użytkowej, odpowietrzniki automatyczne, manometry, termometry, detektory wycieku.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Afriso
#wiadomości #instalacje #ogrzewanie #dom_pasywny #z pompa_ciepla #z zawór #z solar

Więcej tematów: