Jak naprawić pękający sufit

Podziel się:
Pytanie: Mieszkam w nowym budownictwie i zauważyłem, że zaczyna mi pękać sufit. Za pomocą czego mogę usunąć te drobne szczeliny, które tworzą się na powierzchni?

Fot. CekolFot. CekolSzczeliny pojawiające się na suficie możemy zlikwidować używając masy CEKOL C-40. W pierwszej kolejności należy odpowiednio przygotować podłoże. Szczelinę należy odpowiednio oczyścić, odkurzyć, usunąć wszystkie luźne elementy trwale nie związane z podłożem.

Bruzdę należy zagruntować emulsją gruntującą CEKOL DL-80. Emulsja gruntująca zmniejszy i wyrówna chłonność podłoża, a tym samym poprawi przyczepność nakładanej zaprawy. Masa CEKOL C-40 stosowana jest do beztaśmowego spoinowania płyt kartonowo-gipsowych. Ma również zastosowanie przy uzupełnianiu peknięć i rys powstałych na powierzchni ścian i sufitów.CEKOL C-40 należy wymieszać z czystą zimną woda w proporcjach 0,35-0,40 l wody na 1 kg suchego proszku. Należy wsypywać suchą mieszankę do wody i dokładnie wymieszać do uzyskania jednolitej konsystencji.

Bezpośrednio po wymieszaniu masa jest gotowa do użycia i zachowuje swoje parametry przez około 30 minut (w zależności od panujących warunków). Przygotowana masę nakładamy w dwóch warstwach za pomocą szpachelki lub pacy. Pierwszą warstwą staramy się dokładnie wypełnić szczelinę. Masa CEKOL C-40 zawiera w swoim składzie włókna celulozowe i nie ma potrzeby stosowania siatki.

Jeżeli chcemy dodatkowo wzmocnić konstrukcję możemy zastosować specjalna siatkę lub taśmę wzmacniającą, która dodatkowo wzmocni parametry wytrzymałościowe bruzdy. Siatkę lub taśmę należy zatopić w masie. Nie powinno się przyklejać siatki a dopiero później upychać masę przez jej oczka. Po wypełnieniu masą szczeliny następnie dokładamy drugą warstwę i wyrównujemy. Po całkowitym związaniu i wyschnięciu masę szlifujemy na gładko odpowiednio dobranym papierem ściernym lub siatką z poliwęglanu.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Cekol
#sufity #wnetrza #na sufit #cedat #poradnik

Więcej tematów: